Zbuloi të brend.shmet në Kuvend, flet deputetja shqiptare: Jam e bukur sepse…


Dude Balje konsiderohet si një nga deputet më të bukura të Kuvendit në Kosovë. Ajo shpeshherë tërheq vëmendjen e mediave me paraqitjen e saj në publik dhe në seancat parlamentare.

Balje ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, ku ka folur për karrierën e saj si politikane, si edhe për faktin që shpeshherë vihet në pah nga mediat, kolegët apo qytetarët aspekti i pamjes së jashtme.

Teksa u pyet nga moderatorja se a e quan vetëm si grua të bukur, nëna e tre fëmijëve shpreh: “Jam e bukur sepse, jam e kënaqur me veten kështu si jam”.


Ndërkohë gjatë intervistës, Dude zbuloi edhe për pasionin e saj, palestrën, si dhe sekretet e një gruaje, e cila kujdeset për veten, familjen dhe komunitetin.