VIDEO/ Grezda i papërmbajtshëm në Skoci, dopietë brenda 7 minutave


Një natë magjike për Eros Grezdën, i cili ka luajtur që nga minuta e parë në ndeshjen që skuadra e Rejnxhërsit zhvilloi me skuadrën e Madhëruellit. Lojtari i Kombëtares shqiptare, arriti të shpërblejë besimin e trajnerit Xherrard duke lënë gjurmët e tij në këtë ndeshje.

Eros Grezda arriti që të shënonte një dopietë në ndeshjen e sotme. Dy gola për 7 minuta. I pari në minutën e 67-të duke bërë një manovër dribluese brenda zonës kundërshtare dhe duke dërguar topin në rrjetë. Ndërsa goli tjetër i Grezdës ka ardhur në minutën e 74-t.

Gol grezda on Vidnews.

Grezda goli i dyte on Vidnews.