Tiranë, transvestiti goditet pareshtur nga tutori


Një transvestit është sulmuar fizikisht në orën 02:00 të mëngjesit të sotëm në bulevardin “Zogu i Parë”, në kryeqytet.

32-vjeçari me inicialet E.N është goditur pareshtur nga tutori i tij pranë zonës së njohur në Tiranë si “15 Katëshi”.

I dhunuari ka bërë kallëzim penal ndaj tutorit 25-vjeçar, i cili është shpallur menjëherë në kërkim nga policia.

Në videon e dërguar për JOQ-në, transvestiti duket i shtrirë në tokë dhe i rrethuar nga një grup prostitutash,  të cilat sipas dëshmitarëve shanin policinë.