Tërbohen grekët/ U nxjerrin lnatin shqiptarëve! Puthen në buzë me njeri-tjetrin poshtë flamurlt


Ndërkohë që një grup shtetasish grekë janë grumbulluar pasditen e sotme në qendër të Athinës duke djegur flamurln shqiptar, një pjesë tjetër shijojnë jetën si t’u vijë.

Një foto e një oficeri të njohur grek duke u puthur nën flamurln grek me një emigrant, ka ngjallur reagime të stuhishme në shtetin fqinj.

Vetë grekët janë shprehur të ofenduar dhe shumë të indinjuar nga fotoja.

Oficeri është pjesë e ELAS, ku shërbejnë më shumë se 9000 efektivë homoseksuaIë, transmeton “athensmagazine”.

Një komentues ka shkruar nën foto:

Dhe pastaj ju prisni që ky t’ju mbrojë…”.