Sapo doli! Anglezja lexon letrat e fatit për të gjithë ju, mëso çfarë do të të ndodhë këtë javë


Dashi/ Dashi duhet t’i bëjë “sytë katër” këtë javë, sepse mundësi do të vijnë për të. Nëntë Kupat përfaqësojnë dëshirat e vërteta që vijnë, Dielli është shenjt mbrojtës së prosperitetit, suksesit dhe gëzimit. Letrat tarot tregojnë se e gjithë kjo do të vijë nëpërmjet lidhjes me të tjerët, ju mund të shkoni më tej së bashku më shpejt sesa të ecni vetëm.

Demi/ Merrni përsëri kontrollin e një situate të ndërlikuar. Përkundër ngurrimit tuaj, është koha që të ktheheni në punë dhe të angazhoheni me diçka që ju e gjeni të vështirë. Letrat tregojnë situata ku ne ndihemi “në mosmarrëveshje” me të tjerët dhe besojmë se papajtueshmëria jonë e bën jetën të pamundur. Megjithatë, ju duhet të punoni / luani / jetoni me këta njerëz që nuk pëlqeni!

Binjakët/ Vazhdoni të ecni përpara/ Kjo letër shfaqet kur ne kemi punuar shumë dhe meritojmë një shpërblim ose vlerësim. Normalisht, ju mund të mbështeteni në dafinat tuaj për një kohë me këtë kartë … por ajo kërkon t’ju thotë që të “vazhdoni, përdorni këtë moment për të arritur më tej!”.

Gaforrja/ Bëj diçka të këndshme. Merrni një shans dhe bëni diçka magjike për dikë që e doni dhe admironi! Letrat tregojnë “vibrimin e mirë të karmës”, kështu që çfarëdo energjie që jepni lirisht do të transformohet nga Universi dhe do t’ju kthehet me një maskë të ndryshme.

Mbretëresha e Kupave tregon se kjo lidhje është e ndërtuar mbi dashurinë dhe respektin, ndoshta një partner, vëlla, motër, prind ose mik i ngushtë.

Luani/Tensioni ulet. Kohët e fundit ka patur disa grindje që qarkullojnë në botën tuaj, siç tregohet nga Pesë Gërmimet e mundimshme. Seriozisht, kjo është një kartë që ju bën të dëshironi të shkulni flokët tuaj. Epo, Luan, del që ky tension ka qenë për një arsye. Por kjo javë do të sjellë ujëra më të qeta.

Virgjëresha/ Lajme. Ajo që shkon rreth e rrotull kthehet sërish dhe ju mund të keni në javën e re lajme të lumtura dhe një nisje të trishtuar. Letrat tregojnë se ka forca konkurruese në jetën tuaj tani, duke u përpjekur për vëmendjen tuaj.

Peshorja/ Gjeni një ekuilibër të ri. “Kënaqësia” mund të jetë emri juaj i mesëm, Peshore. Nuk ju pëlqen asgjë më shumë se të kënaqni shqisat tuaja… çfarëdo aktivitetesh që mund të jenë ato. Letrat lënë të kuptohet se do të keni një javë plot me kënaqësi dhe argëtim.

Akrepi/ Shqyrto investimet. Kursimet, pensionet, investimet. Tani kjo lëvizje është për ju një pjesë e domosdoshme e jetës. Të dyja letrat vijnë si një kujtesë për të magazinuar të ardhura për dimrin.

Shigjetari/ Mbroni veten. Ka një mësim të vlefshëm për këtë javë, për të ndarë në disa aspekte jetën tuaj. Kjo mund të tingëllojë paksa frikësuese, por nganjëherë është e nevojshme kur ekzistojnë forca kontradiktore. Letra e Kupave tregon që ju jeni më mirë, po ju besojnë, po gëzoni duke u kënaqur me të dashurit tuaj. Por tetë shpatat janë një kujtesë se t’i bësh qejfin të gjithëve, nuk funksionon.

Bricjapi/ Një plagë e vjetër. Të gjithë kemi keqardhje dhe të gjithë kemi vuajtur vështirësi, FAKT. Pesë monedha ju kujtojnë se këtë javë ju e gjeni veten në diçka / person që dikur e keni humbur. Një ngjarje e dhimbshme që, edhe pse ka ndodhur në të kaluarën të ngjall sërish emocione si p.sh. zemërimi, hidhërimi, turpi, fajësia … Ti e di Bricjap që duhet të jesh mirënjohës sepse kjo ju ka bërë që të jeni më të fortë, më të mençur dhe më mirënjohës për mundësitë që keni tani.

Ujori/ Çlirohuni nga diçka për të bërë vend për të rejat. Ne jemi të gjithë të aftë për të hartuar jetën tonë dhe për të përcaktuar se kush jemi. Sidomos në sferën material, ku dhe si jetojmë, zotërimet dhe burimet tona. Letrat kombinojnë forcat, këtë javë, për të sugjeruar këtë një temë në mendjen tuaj. Dhe ju mund të merrni kontrollin për të bërë ndryshime nga të cilat ju përfitoni.

Peshqit/ Lironi veten nga detyrimet tuaja. dëgjoni me kujdes dhe ju lutemi mos u ofendoni: Nganjëherë mund të jeni armiku juaj më i keq dhe të veproni pak si martir. Ju bëni shumë për të tjerët dhe pastaj (fshehurazi) prisni adhurimin e tyre të pavdekshëm, besnikërinë dhe pagesën … nuk ndodh gjithmonë? Ky është një “shkak rrënjësor” i disa prej debateve në marrëdhëniet tuaja me njerëzit e tjerë.