Saimir Tahiri reagon ndaj Sali Berishës për rastin e polices Nuka


Ish mininistri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar ndaj d.hunës së sotme ndaj policisë tek Kuvendi nga banorët e Astirit, ku një efektive u pIagos rëndë në dorë.

Postimi i plotë:

Kurre mos ardhte me dita kur politika i bie ne kurriz policit, kaq d.hunshem sa sot!
Njeri e gjumton ne rruge, tjetri i thote “ndrikuIl”, tjetri akoma i thote “vete i fute duart te fishekzjarri”.
Ne krahun tend Ina! Shperim te shpejte.
Ate qe ben ti dhe koleget e tu ne nje dite pune, keta paIaco se kane bere ne 25 vjet te marra bashke…e sot taksirati yt, duroj edhe keta bashke me dhlmbjen.
Te jam prane me shpirt!