Presidenti i ri i Interpolit, Yang: Jep lajmin e madh per Shqiperine


Asambleja e Përgjithshme e Interpol ka zgjedhur Kim Jong Yang si president të ri.

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka uruar kreun e Interpol për postin e ri, ndërsa Jong Yang ka shprehur gatishmërinë për të ndihmuar dhe fuqizuar më tej bashkëpunimin.

“Asambleja e Përgjithshme zgjodhi permes votimit, Presidentin e ri të Interpol-it, z.Kim Jong Yang. Ai me pare ka mbajtur detyren e Zv.presidentit te Asamblese.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, qe mori pjese ne punimet e Asamblese, uroi drejtuesin per detyren e rendesishme.

Kim Jong Yang pasi e falënderoi Veliun i ka shprehur mbështetjen për Policinë shqiptare, duke vlerësuar bashkëpunimin e deritanishëm, si dhe rëndësinë e forcimit të këtij bashkëpunimi”, shkruan Policia e Shtetit në “Facebook”.