PoIicia ndaloi protestën e emigrantëve, Meta ben deklaraten qe nuk pritej: Ejani ne …


Ndërkohë që Policia e Tiranës ndaloi mbajtjen e protestës së njoftuar nga ana e diasporës, e cila kishte njoftuar se do të mblidhje para zyrës së Ramës në 28, 29 dhe 30 dhjetor, Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dalë sot me një ftesë befasuese.

“Shqiptaret kane protestuar edhe ne dlktature, pavaresisht nga kostot e tm errshme qe kane paguar”- ka thene Meta ne nje deklarate per mediat nga qyteti i Korces.

Ne pergjigje te pyetjes se poIicia ua ka ndaluar lejen e protestes emigranteve, Meta ka theksuar prere:

“Nuk besoj qe nje gje e tille te kete ndodhur, por edhe nese ka ndodhur jane te ftuar te gjithe emigrantet te protestojne brenda oborrit te Presidences”- tha Meta.