Plazh në fundjavë? Ja cfare thone sinoptikanet


Këto ditë kanë qenë të nxehta dhe herë – herë me disa reshje shiu, por duket se dhe nesër moti do na surprizojë.

Sipas MeteoAlb, vranësira të shpeshta dhe shira të dobët do të ketë në Juglindje të vendit. Pasditja fuqizon me tej vranësirat duke sjellë rrebeshe të shkurtra në zonat jugore dhe juglindore, si edhe shira të papërfillshme në zona qendrore.

Temperaturat e ajrit vijojne pa ndryshime të ndjeshme në mëngjes dhe gjatë mesditës duke ruajtur maksimumin vendor prej 31 – 32°C.

Era do vijojë e lehtë në tokë, por mesatare në det, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior, ndërsa në det do të krijohet dallgëzim mbi 2 ballë.

Edhe fundjava pritet të jetë e tillë.