Planetet do shpartallojnë si rrufe/ Meri zbulon shenjën që do i ndryshojë jeta në themele


Zonja Meri ka njoftuar se planetet do funksionojnë si rrufe papritur për të shpartalluar këtë periudhë. Estetika dhe vlerat do ndryshojnë. Planeti “Mars” guxon të lëviz me shpejtësi si një erë çliruese dhe çdo gjë që deri tani kishte ngecur, do drejtohet.

Dashi fillon ndryshimin e madh ne ceshtjet ekonomike apo personale por gjithmone me daljen nga detyrimet apo diktatin ku jane futur. Sot fillon lufta.

Demi merr nje kthese te rendesishme ne jeten e vet qe do pasoj me ndryshime te medha ne ecuri. Ngjarje te papritura e zgjojne nga letargjia.

Binjaket do futen ne etapen ku do zgjojne forcat kundershtuese deri ne kulmin e perballjes se kush do mbizoteroj.

Gaforrja do kete ndryshime te mira ne menyren estetike apo te vlerave qe kerkon tek miqte te njohurit apo bashkepuntoret. Qellime te reja njerez te rinj larg atyre qe ju jane bere si burre apo grua.

Luani fillon nje periudhe me ndryshime te medha ne menyren si e kane konceptuar pushtetin famen dhe pozicionet e qendrueshme. Fillon lekundja e themeleve te regjimit te tyre.

Virgjeresha do kuptoj qe ne jete pervec horizonteve qe kane njohur mund te egzistojne hapesira dhe horizonte te reja te cilat duan kohe dhe guxim per t’i njohur e pershkruar.

Peshorja do perballet me fakte dhe ngjarje te papritura ne fushen ekonomike ku fitimi apo humbja vjen papritur. Aty ku s’kane asgje mund te ngerene nje perandori ose anasjelltas.

Akrepi mund te dal nga stili i marredhenieve te cimentuara apo lodhura qe ju jane bere per shume vite nje barre e rende. Fillon epoka e clirimit apo modernizimit.

Shigjetari do filloj te shpetoj nga punet qe e kishin mbyllur ne nje vend apo e kishin venen nen diktate duke pare gradualishit nje clirim modernizim te madh.

Bricjapi do ngrihet ne sferen emocionale me perparesi te njohjeve me te mira pa qene e nevojshme te mbaj dicka per hater te zakoneve apo fjales se dhene.

Ujori do ndryshoj menyren e te jetuarit duke shpetuar nga marredheniet familjare qe kane krijuar varesi apo e kane bllokuar ne lidhje me karrieren.

Peshqit me ne fund do dalin nga materializmi i shfrenuar ku cdo koncept kthehej tek sigura materiale dhe personale duke u bere me social dhe me te hapur per njohje me moderne qe e cojne perpara”.