Parashikimi i Yjeve/ Ja kush do të jenë shenjat më me fat këtë javë, 21-27 Janar


Horoskopi javor, 21-27 Janar:

Shigjetari-Do të jetë e pamundur të frenoni entuziazmin dhe vitalitetin tuaj. Jeni ndër shenjat e preferuara të kësaj periudhe dhe më tej. Përfitoni nga pjesa e dytë e muajit tetor për të reflektuar më shumë, mbi atë çfarë duhet planifikuar për një fund viti 2018 dhe fillim vitit 2019, të mbushur meshanse. Ka një zgjim të mirë sentimental, favorizohen marrëdhëniet e lindura kohët e fundit.

Gaforrja-Çdo gjë që po bëni sjell shumë lodhje. Ajo që ka rëndësi, megjithatë, është që të mos dekurajoheni, por të vazhdoni të bëni gjëra, edhe pse duhet të përballeni me disa zhgënjime. Ju mund të merrni një përgjigje të favorshme nëse keni bërë kërkesa kohët e fundit. Tani mund të thoni më drejtpërdrejt se çfarë mendoni, mos kini frikë të tregoni emocionet tuaja.

Binjakët-Sipas horoskopit javor ka një gjendje të mirë astrologjike, këtë javë mund të arrini më shumë. Nga Dhjetori Jupiteri do të dalë kundër, dhe pastaj të ngadalësojë ngritjen tuaj. Pra, është më mirë të angazhohemi maksimalisht tani, dhe ndoshta edhe të fitoni para pak më shumë.

Akrepi-Ka një gjendje shumë interesante astrologjike. Ka shumë planete të favorshme që ju lejojnë të ndiheni më të fortë dhe më vitalë. Në dashuri është më e lehtë të zgjoni pasionin, veçanërisht nëse keni qenë me partnerin për disa kohë. Kush ka bërë tashmë kërkesa, mund të marrë disa përgjigje më të mira. Në periudhën e fundit ju jeni edhe më pak auto-kritikë, besoni më shumë në veten tuaj dhe në aftësitë tuaja.

Peshorja-Në punë duhet të jeni të kujdesshëm sepse ka disa situata që duhet të verifikohen. Duhet të jeni të kujdesshëm sepse në disa raste mund të jetë e nevojshme të rishikoni disa vendime që keni marrë. Duhet të përpiqeni të jeni pak më shumë diplomatikë dhe ndoshta të merrni një qëndrim më tolerant. Duhet të shmangni ndërlikimin e mëtejshëm të një situate të karakterizuar nga tensione të forta.

Virgjëresha-Ju jeni ndër shenjat më të forta të kësaj periudhe, sipas horoskopit javor. Saturni është në gjendje të mirë dhe mund të arrini rezultate të mira. Ndonjëherë je pak vetë-kritik. Kur mbaron një histori dashurie, merr shumë kohë para se të shkosh dhe të përjetosh një histori të re. Ju jeni një shenjë analitike, e cila reflekton mirë në çdo detaj. Në disa raste është më mirë të përjetoni emocione në një mënyrë më të lumtur dhe të qetë. Përshtatje e mirë me Binjakët.

Peshqit-Ju jeni një shenjë e fortë dhe e vendosur, në këtë periudhë mund të keni një mundësi shtesë për të arritur sukses. Megjithatë, çdo rezultat kërkon përpjekje. Jupiteri dhe Saturni janë në aspektin e favorshëm për ju. Në përgjithësi, ndër të lindurit e shenjës ka forcë të madhe dhe energji të mirë. Kujdes në dashuri ku mund të tërhiqeni edhe nga disa njerëz në të njëjtën kohë.

Bricjapi-Fakti që keni Mërkurin aktiv do të thotë që keni pro një element të fuqisë së madhe. Ju jeni një shenjë që mësoni shumë dhe i kushtoni tepër rëndësi përvojës. Nuk është rastësi që këtë javë një person i cili është një pikë referimi për ju, mund t’ju ndihmojë të arrini sukses. Është shumë e rëndësishme që ju të përballeni me ata që kanë më shumë përvojë dhe gjithashtu mund t’ju ndihmojnë të planifikoni më mirë të ardhmen dhe të shmangni disa gabimet të caktuara.

Demi-Ka nga ata që u kanë dhënë hapësirë ??dëshirave dhe ambicjeve personale. Të tjerë që kanë tërhequr situata që nuk shkojnë, do ta bëjnë këtë në të ardhmen. Urani në shenjën tuaj nga maji ju shtyn të ndryshoni disa aspekte të jetës suaj. Ju nuk mund të ktheheni pas, por tani do të keni mundësinë të ndryshoni. Nga Nëntori, Jupiteri nuk do të jetë më kundë, por në pritje të asaj periudhe, do të ecni përpara me vështirësi e do ta humbisni shumë lehtë qetësinë. Horoskopi javor ju fton të jeni të kujdesshëm sepse mund të humbni lehtësisht qetësinë e nervave, sidomos midis të enjtes dhe të premtes.

Luani-Mes të mërkurës dhe të premtes do të mjaftojë shumë pak për t’ju bërë nervozë. Është një periudhë stresi intensiv dhe acarimi, në punë nuk jeni plotësisht të kënaqur me atë që po ndodh. Ju mendoni se nuk ia keni dalë të merrni shpërblimet e duhura për përpjekjet tuaja. Ju jeni shumë konkurrues dhe për këtë arsye nëse dikush ka pasur më shumë, sipas mendimit tuaj padrejtësisht, mund të reagoni edhe keq. Është e mundshme që në periudhën e fundit ju jeni detyruar të pranoni disa situata të vështira për t’u menaxhuar.

Dashi-Ju jeni një shenjë e vendosur, këtë javë do të veproni në një mënyrë shumë të drejtpërdrejtë. Prandaj duhet të jeni të kujdesshëm. Është një kohë shumë e vështirë, gjatë së cilës ndjeheni nën presion. Gjërat do të jenë më mirë që nga nëntori. Që tani ju mund të vini re disa lajme në punë. Megjithatë, për ndjenjat, duhet të përpiqeni të rivendosni qetësi më të madhe gjatë fundjavës.

Ujori-Zakonisht ju jeni një shenjë plot energji dhe vitalitet. Kohët e fundit, megjithatë, keni probleme të ecni përpara dhe preferoni të qëndroni larg dhe ndoshta të pushoni ose të bini në përtaci. Kjo është për shkak se ka angazhime burokratike ose përgjegjësi të tjera që janë të vështira për t’u menaxhuar dhe që ju shqetësojnë. Horoskopi javor rekomandon kujdes. Veçanërisht në lidhje me afatet që mund të krijojnë vështirësi.