Njihuni me limuzinen superluksoze te Vladimir Putin


Limuzina më e re presidenciale e Rusisë, Kortezh. u pa për herë të parë në inaugurimin e Presidentit, duke zëvendësuar Mercedesin S-Class të blinduar dhe duke u bërë limuzina e parë ruse që përdoret që nga 1995.

Edhe pse Qendra Shtetërore e Kërkimeve, NAMI, e cila po punon për një “Platformë Modulare të Unifikuar”, e njohur dhe si Kortezh ka publikuar pamje të shumta të limuzinës presidenciale, por pak informacion për ata çfarë ka brenda.

Por së fundmi Russian Car Industry News ka publikuar fotot e para të sedanit të ri të që ka aktualisht presidenti, i quajtur “Aurus Senat”, gjithashtu pjesë e familjes Kortezh.