Ngjarje e pabesueshme në Itali: Kalon liqenin më të madh italian me motor


Luca Colombo nga Milano ka sprovuar veten në mënyrën më të çuditshme të mundshme, transmeton “Zeri.info”.

Ai kaloi në tërësi liqenin e tretë më të madh të Italisë me vetëm dy rrota.

Ky padyshim se është një prej momenteve më të rralla që kemi parë deri më tani, përcjell tutje “Zeri.info”.

Ai këtë liqe e kaloi me motorin e tij duke e ngarë atë në 75 kilometra në orë dhe përshkoi të gjithë liqenin për vetëm 5 minuta.

Pavarësisht nga turbullira, Luca arrin të mbajë qetësinë e tij dhe të zjarrit motorin e tij nëpër postet e finishit në anën tjetër të liqenit, shkruan “Dailymail”, përcjell “Zeri.info”.

Duhet theksuar se ky motor i tipit “Suzuki RMZ 450”, ishte dizajnuar pikërisht për këtë ngjarje.

Se si ka ndodhur ngjarja, shikojeni videon dhe fotografitë e mëposhtme. /ZËRI/

Image

Image

Image

Image 

 

© zëri.info