Moti plot surpriza per Krishtlindje!


Orët e paradites dominohen nga vranësira të dendura kryeisht në rajonin Verior-Verilindor, duke rrezikaur reshje të dobëta shiu dhe bore.

Mesdita dhe pasditja sjellin përmirësim të kushteve atmosferike duke zhvendosur reshjet në ekst remin Juglindor dhe për pasojë i gjithë vendi mbetet me vranësira dhe kthjellime të shpeshta.

Sipas Meetoalb era do të fryjë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzim deri në 3 ballë.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në të dy vlerat ekst remale ditore duke luhatur vlerat ekstr emale ditore nga -4 në 14 gradë.