Momenti arrestimit te dy shqiptarëve te arratisur në mes të Athinës (VIDEO)


Dy shqiptarët e arratisur nga policia greke të mërkurën u arrestuan gjatë orëve të para të ditës së sotme nga Forcat Speciale në një lagje të Athinës.

Operacioni i forcave specialeishte i koordinuar pasi ata kishin dijeni se ku po fshiheshin dy shqiptarët e rrezikshëm, raporton Albeu.com.

Aksioni zgjati pak minuta, ndërsa dy shqiptarët u dërguan menjëherë në një burg të sigurisë së lartë.

Të arrestuarit janë Juljan Halili, i akuzuar për vrasjen e babait (Filip Mesaja) dhe të birit të tij 2 vjeç e gjysmë në vitin 2011 në Kallamatë si edhe Alfons Doçi i dënuar me 25 vite burg.

Ata u arratisën nga furgoni i policisë që po priste të hipte në traget për t’i dërguar të burgosurit në Kretë.

Shikoni videon duke ḳIiḳüar më poshtë.