Mirupafshim flokë gri! Vendoseni këtë në kokë për 5 minuta dhe shikoni çfarë i ndodh thinjave tuaja!


Sot do ju prezantojmë me një perime që mund të errësojë mrekullisht flokët tuaja. Bëhet fjalë për patatet. Po, po e dëgjuat mirë! Eksperimentet kanë treguar se patatet janë shumë të mira për errësimin e thinjave, madje edhe për parandalimin e thinjave të tjera.

Ja si ti përdorni ato:

Merrni 5-6 patate me madhësi mesatare dhe qërojini ato.
Vendosni lëkurët e patates në një tigan me dy gota ujë. Pasi uji të jetë ngrohur, ngadalë ulni nxehtësinë dhe e lini të ziejë për 15-20 minuta.
Hiqeni tiganin nga soba. E kaloni lëngun në një enë qelqi dhe e mbyllni hermetikisht.

Ju mund të shtoni disa pika vaj esencial si rozmarinë ose livando për erë më të mirë.Lani flokët tuaj si zakonisht me shampo.
Flokët gri duhet të hidratohen sepse normalisht janë më të thata.
Përsëriteni trajtimin çdo ditë ose 2-3 herë në javë për disa muaj.