Miksoni 1 limon me 1 lugë vaj ulliri dhe përdoreni deri në fund te jetes tuaj!


Kjo përzierje e fuqishme me keto 2 përbërës do t’ju ndihmojë të pastroni trupin tuaj nga të gjitha toksinat e dëmshme. Do të ndiheni të freskët dhe plot energji! Shumë njerëz në mbarë botën e përdorin këtë përzierje që nga kohërat e lashta. Po, ata e kanë përdorur atë për të trajtuar dhe parandaluar shumë probleme të ndryshme shëndetësore.

Vaji i ullirit u quajt ari i lëngshem nga grekët dhe romakët, të cilët i vleresonin shume dobite e tij. Shumë ekspertë pohojnë se vaji i ullirit duhet të jetë një element thelbësor në dietën tonë të përditshme. Dhe, kur është fjala për limonin – ky frut super i shëndetshëm është i pasur me shumë lëndë ushqyese të shëndetshme, vitamina, antioksidantë dhe mund të ofrojë shumë përfitime shëndetësore.

Ju mund të përdorni këtë kombinim të fuqishëm për të trajtuar dhe parandaluar shumë probleme shëndetësore, si:
Kapsllëku – sipas ekspertëve, nëse kombinoni vajin e ullirit me limon, ju do të arrini një lubrifikant për mukozën e tretjes dhe nga ana tjetër të aktivizoni funksionin e mëlçisë dhe fshikëzës së tëmthit.

Ky ilaç i thjeshtë, por jashtëzakonisht efektiv na mbron nga brenda, duke vepruar si një antioksidant i fuqishëm që mund të heqë qafe toksinat, të pastrojë dhe të kujdeset për trupin. E gjithë kjo aktivizon tretjen dhe ndihmon në eliminimin e gjithçkaje që ne nuk kemi nevojë.

Problemet kardiovaskulare – vaji i ullirit është i ngarkuar me acide yndyrore, të cilat janë jashtëzakonisht të rëndësishme për trupin tonë për të riaktivizuar qarkullimin dhe për të hequr kolesterolin e tepërt të keq.

Ky kombinim gjithashtu ka veti të fuqishme shëruese, që do të thotë se është shumë i dobishem kundër problemeve kardiovaskulare.
Problemet reumatike – Ky kombinim super i shëndetshëm ka veti te fuqishme anti-inflamatore. Kjo do të thotë se nëse konsumoni këtë kombinim çdo ditë në stomak bosh, kjo do t’ju ndihmojë ne lehtesimin e dhimbjeve.

Pirja e një përzierjeje të limonit, vajit të ullirit dhe ujit një orë përpara se të hahet mëngjesi mund të ndihmojë ne detoksifikimin e fshikëzës së tëmthit, mëlçisë dhe veshkave.