Merr ‘fI.akë’ PD-ja, vajza e Azem Hajdarit degj eneron Bashën. Ja çfarë ndodhi në mbledhjen sekrete


Debate të ashpra janë shënuar në mbledhjen e Partisë Demokratike mes deputetes demokrate Rudina Hajdari dhe kryetarit Lulzim Basha.

Kujtojmë se Rudina Hajdari është shquar ditët e fundit për deklarata sa të sinqerta po aq edhe kundërthënëse me njëra tjetrën.

Vajza e Azem Hajdarit, që në rastin e protestës së studentëve go diti fort sistemin politik por edhe partinë e saj, ajo që tha se dorëzonte mandatin por u kthye e para në kuvend për të mos e humbur atë, sot në mbledhjen e grupit të PD-ka vënë në shënjestër Lulzim Bashën.

Mbledhja

Ajo e ka akuzuar Bashën se në Kuvendin Kombëtar është censuruar: ”Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar kisha kërkuar fjalën për të thënë qëndrimet e mia dhe në mënyrë shumë të çuditshme më është hequr fjala.

Nuk e kuptova cila ka qenë arsyeja e heqjes së fjalës sime, ndërkohë që shumë kolegë të tjerë folën në mbledhjen e Këshillit” ka thënë ajo.

Përveç besueshmërisë së ulët të qëndrimeve dhe deklaratave të Rudinës kohët e fundit, den oncimi i saj tregon edhe njëherë spektaklin e rremë që u zhvillua në mbledhjen e Këshillit Kombatar ku nuk duhet të figuronte asnjë kritik. Pas prerjes së fjalës së pedagogut Rezart Prifti, rasti i Rudina Hajdarit është i dyti që dëshmon këtë.