Liverpool – Cardiff, kjo është nota fantastike e Shaqirit


Skuadra e Liverpoolit ka vazhduar me paraqitje të mira në Premierligë.

‘Reds’ kanë mposhtur Cardiffin me rezultatin e thellë 4-1, për të siguruar edhe tre pikë dhe kreun e tabelës në Premierligë,

Mane x2, Shaqiri dhe Salah shënuan për fitoren e ekipit të Jurgen Klopp në këtë duel.

Shaqiri edhe pse luajti vetmëm 30 minuta, arriti të shënoj një gol dhe të bëjë një paraqitje shumë të mirë.

Mane ishte lojtari i ndeshjes, kurse Shaqiri u vlerësua me notë mjaft të lartë, 7.4.

Ja notat e të gjithë lojtarëve: