LAJMI FUNDIT/ Rrëzohet avioni ushtarak grek në kufi me Turqinë


Një aeroplan ushtarak i Greqisë është rrëzuar sot në zonën e Egesë, zonë kjo në afërsi me Turqinë dhe e përfshirë nga tensionet Turqi-Greqi për shkak të disa ishujve

Sipas mediave greke avioni vshtë rrëzuar në ishullin Skiros në afërsi me ishullin e Midillit, ndërsa mësohet se ky avion ishte prodhim francez Mirage 2000. Ende nuk dihet arsyeja e rrëzimit.

Edhe dje u rrëzua një avion ushtarak në Algjeri ku humbën jetën mbi 250 persona.