Ky është fshati shqiptar, ndër 10 destinacionet më të mira për t’u vizituar gjatë vitit 2019


Janë zbuluar 10 destinacionet më të mira për të vizituar gjatë vitit 2019 në të gjithë botën e si për çudi, mes tyre, në këtë listë të shkurtër, është përzgjedhur edhe Ksamili ynë i bukur.

Këto që do të shikoni më poshtë janë destinacionet e preferuara dhe më të bukura që Booking.com sugjeron për vitin e ardhshëm.

Ksamili renditet në vendin e 9, ndërsa për të thuhet se është një fshat i vogël ishullor që ndodhet në jug të Shqipërisë dhe nga të gjitha anët cilësohet si një perlë.

Daily Mail shkruan:

I vendosur në jug të Rivierës Shqiptare, Ksamili ofron ujëra të kristalta dhe të kthjellëta, me plazhe e restorante të shumta.
Pranë Ksamilit ndodhet edhe Syri i Kaltër, një liqen i vogël ku uji krijon ngjyra të shumta që të japin idenë e syrit, si dhe Butrinit, një qytet i vjetër, i futur në Vendet e Mbrojtura të UNESCO-s”.
Këto janë fshatrat e tjerë, destinacionet e preferuara gjatë vitit të ardhshëm.

Wadi Rum, Jordani,Samarkand, Uzbekistan:Bacalar, Meksikë:Ouarzazate, Marok:Palomino, Kolumbi:Mestia, Gjeorgji:Kagali, Rwanda:Leeuwarden, Holandë:Ksamili, Shqipëri:Nusa Penida, Indonezi