Kush është qytetari nga Lezha që dhuron shtëpinë 2 katëshe për 6 vajzat jetime nga Kukesi nëse duan të jetojnë në Lezhë


Rasti i 6 vajzave jetime nga Kukesi na ka prekur te gjitheve pasi eshte me te vertete nje histori teper e trishte.

Shume njerez jane sensibilizuar per ti ndihmuar ku nje nisme te tille e mori edhe Noizy per grumbullimin e 40.000 eurove.

Te shumte kane qene edhe ato te cilet nje status apo nje dedikim e kane bere edhe per te rene ne sy.

Por ky nuk eshte rasti i Arben Fushes nje qytetari nga Lezha i cili banon ne Kryqytet. Pronari i disa bizneseve te vogla baba i 5 vajzave eshte prekur nga historia.

Ai duke ndjekur emisionin Opinion ju ka derguar menjehere mesazh duke qene i gatshem te dhuroje shtepine e tij 2 kateshe ne Lezhe e mobiluar totalisht.

Por revolta e tij nuk ka vonuar kur nga televizioni ne fjale nuk i eshte kthyer asnje pergjigje per te marre kontakt me vajzat.

I kontaktuar nga shqiperiaime Arben Fusha eshte shprehur i gatshem te dhuroje shtepine nese ato duan te jetojne ne lezhe.

“Jam i gatshem ta dhuroj nese ato duan te jetojne ketu, shtepia eshte teresisht e mobiluar dhe ne gjendje super te mire. Jam vete baba i 5 vajzave.

Nuk jam ndonje pasanik i madh por e ndjej ta bej nje gje te tille. Une dhe familja ime duam qe edhe ato te kene nje strehe ku te jetojne u shpreh Arbeni”/Shqiperiaime