Konsumoni hudhra çdo ditë, ja sëmundjet që ju mbron


Hudhra është një bimë e jashtëzakonshme dhe ka fuqi anti-bakteriale, parandalon të ftohtin, arteriosklerozën, sëmundjet e veshkave dhe forcon kapilarët e g.jakut.

Në mjekësinë kineze, hudhra përdoret për një shërim total të trupit.

Në mëngjes fusni në gojë një thelpi hudhër, mbajeni në gojë për 30 minuta.

Pështyma, bashkë me përbërësit e dobishëm të hudhrës, hyn në g.jak, pastron kapilarët dhe nyjet limfatike.

Ndërkohë, hudhra ul g.jakderdhjen orale dhe forcon mishrat e dhëmbëve.

Më pas hidheni pjesën e mbetur nga hudhra dhe lani dhëmbët. Nëse ende ndjeni në gojë shijen e saj, fusni një kokërr kafeje apo pak majdanoz. Disa gllënjka qumësht, do e heqin tërësisht nga goja juaj erën e pakëndëshme të hudhrës.

Pse të mbajmë hudhër në gojë?

pastron në mënyrë të përsosur g.jakun,ul ndjesinë e urisë,pengon gripin dhe sëmundje të tjera respiratore,përmirëson në mënyrë të shkëlqyer imunitetin,kuron aneminë,shërim kundër bronkitit të vazhdueshëm,sjell përfitime për veshkat dhe fshikëzën,i bën lëkurën dhe poret të buta dhe të lëmuara.