Kjo është vajza më e bukur e Amerikës qe fitoi Miss SHBA


Miss Nebraska Sarah Rose Summers, u shpall fituesja e konkursit të bukurisë Miss SHBA 2018.

Kompeticioni u mbajt më 21 maj në Shreveport, Louisiana, ku 23-vjeçarja që përfaqëson Nebraskan, la pas 49 konkurrentet e tjera.

Fituesja spikati për bukurinë e saj natyrale dhe lirshmërinë e komunikimit.

Ajo është diplomuar në Texas Christian University dhe është në vijim të specializimit për tu bërë specialiste e certifikuar për fëmijët.

Në momentin e kurorëzimit ajo u përfshi nga emocionet, duke mos u përmbajtur nga emocionet.

Në fotogaleri shihni më shumë, nga konkursi i bukurisë. /a.y/noa.al