Kjo është kamarjerja që i “vodhi” zemrën Xhakës


Granit Xhaka ka qenë në vëmendje të mediave britanike në këtë fillim sezoni falë kontributit të dhënë në 10 ndeshjet e fituara, por këtë të enjte është zhvendosur vëmendja në një anëtar tjetër të familjes Xhaka, bashkëshorten e tij Leonita.

Mesfushori një ndër pikat e forta ka mbështetjen e bashkëshortes së tij, me të cilën kanë kurorëzuar martesën vitin e kaluar.

Çifti janë njohur teksa mesfushori luante me Borussia Manchengladach ndërsa Leonita punonte në një lokal në Gjermani.

Bukuroshja është pranë Xhakës në Londër pas lëvizjes së tij 30 milionë paund.

E përditshmja britanike “TheSun” i ka kushtuar një vëmendja të veçantë bukurisë së saj dhe historisë së tyre të dashurisë.