I ftohti arktik “pushton” vendin! Ja si do jene temperaturat sot


Ditën e sotme vendi ynë do të përfshihet nga masa arji të ftohta arktike të cila do të kushtëzojnë rënie të konsiderueshme të temperaturave dhe kthjellime.

Era do të jetë me drejtim Verilindje(NE) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 ballë me lartësi vale 1,0 në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore -8/2°C

Zonat e ulëta -2/11°C

Zonat bregdetare 2/12°C