“I duam tarifat sa Erion Braçe”, deputeti i përgjigjet studentëve:Sali,une kam aq…


Deputeti socialist Erjon Braçe, ka reaguar për protestën e studentëve, të cilët e kanë ironizuar, duke kërkuar taksa sa “Erjon Braçe”.

Pankarta me sa duket është shkruajtur nga militantët e opozitës, të infiItruar në protestë si studentë.

“Tani dy fjale per dy udheheqes;

Sali, une kam aq centimetra sa me duhen, jo ne shtat por ne zemer!

Ti e di mire se ajo zemra me ka bere qe te mos e #QETHLULIN hic as perballe teje ne Kuvend, as perballe teje ne rruge kur ti ishe me kallash ne dore e une me duar ne xhepa!

Ka edhe me;

As kam vr are e as kam vj edhur kend, ndaj te rri perballe ty dhe cdo vra sesi e haj duti si ty;

Ky eshte metri i nderit qe ti se ke patur kurre!

Edi, ka gjithnje nje rruge me te mire:

Mos paguaj #Tarifat sa une, por paguaj #Subvencionin per cdo student te mire, te varfer apo mesatar sac je i gjate vete!

Per gjithe ldlotet e partise se madhe e te korr uptuar, perbashkuese, dite te mire e kujdes fytin, metrin, xhepat e Lulit dhe Monikes”, shkruan ai.