HOROSKOPI PER MUAJIN NENTOR,JA SHENJAT QE DO JU NDRYSHOJE JETA TOTALISHT


Ky është horoskopi për muajin nëntor 2018. Njihuni me parashikimin për punën, dhe ndjenjat, si do ecë ky muaj për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Në këtë muaj të nëntorit, ndjenjat kthehen për të luajtur një rol të rëndësishëm për Dashin. Sipas horoskopit është e mundur që në këtë periudhë të ndodh një takim shumë interesant. Çdokush që ka përjetuar kohë të vështira dhe ka pësuar një ndarje mund të kthehet në lojë. Kujdes, edhe pse, nuk duhet të shpresoni për gjëra të mëdha, pasi keni Venusin në kundërshtim. Beqarët mund të gjejnë një person që të ndjehen mirë, por do të ketë shumë pak shpresë për projektet e së ardhshmes.

Puna: Për Dashët ky muaji do të jetë i favorshëm për punën dhe do të fillojë një kohë e rimëkëmbjes graduale. Shumë prej shenjës suaj në fakt do kaloj kohë të vështira dhe frustrimet nuk mungojnë, por aspekti pozitiv i Jupiterit dhe Mërkurit ndihmon që të keni besim në të ardhmen. Lajme pozitive vijnë në mes të muajit. Të ardhurat do vijnë duke u përmirësuar.

Demi

Dashuria: Dashuria është duke përjetuar një zgjim neto krahasuar me muajt e mëparshëm. Në nëntor zgjidhjet mes çifteve janë të mbrojtura dhe dyshimet kanë tendencë për tu ulur. Ata të cilët fillojnë një marrëdhënie të re do të ndjehen të kënaqur, shumë më tepër se njerëzit që jetojnë në të kaluarën. Tranziti i Marsit në shenjë nga mesi i muajit ju ndihmon të përjetoni emocione të reja dhe do të favorizojë shfaqjen e marrëdhënieve të reja. E kaluara mund të kthehet të trokas në derë dhe t’ju tronditë mendjet, duke marrë me vete shumë zhgënjime. Për fat të mirë qielli gjithashtu ju ndihmon dhe ata që janë vetëm do përjetojnë situata që do i falin kënaqësi.

Puna: Në qoftë se në muajt e kaluar disa projekte ishin bllokuar, dhe ka pasur disa ndryshime që kanë rezultuar në një situatë të pakëndshme, në nëntor do të jeni në gjendje për të menaxhuar më mirë këto situata. Kush ka nisur bashkëpunimeve të reja, ose ka përjetuar një ndryshim në fund mund të merrni kënaqësi të mëdha. Jupiteri, megjithatë, është ende në opozitë dhe për këtë arsye situata financiare nuk ju lejon të rrezikoni shumë. Do ketë propozime të mira dhe madje edhe udhëtime pune në horizont.

Binjakët

Dashuria: Qielli i këtij muaji fton Binjakët të veprojnë me kujdes në dashuri. Ata që po jetojnë një histori të re që sapo ka filluar për fat të keq ende nuk do të shohin zhvillime, ndërsa ata që kanë pasur një marrëdhënie për një kohë do të duhet të merren me çështje ligjore ose financiare që do të hapin një kohë të vështirë. Mund të lindin probleme për ata që kanë jetuar një ndarje. Beqarët mund të llogarisin në lindjen e miqësive të reja dhe disa flirtime, por jo të rëndësishme.

Puna: Sipas horoskopit, muaji nëntor përsa i përket punës do të jetë shumë i rëndësishëm për ata që janë lindur nën shenjën e binjakëve. Në fakt, marrëdhëniet e punës po marrin jetë dhe dikush mund të vendosë për të marrë një situatë në dorë që synoni ta zgjidhni njëherë e përgjithmonë. Ata që dinë të imponojnë veten në krye të një grupi, mund të marrin frenat për të kryer me sukses iniciativa të reja konkrete. Situata të caktuara që hapen në këtë kohë nuk do të zgjidhen në një kohë të shkurtër, por përgjigjet do të vijnë në afat të gjatë dhe do të jenë pozitive.

Gaforrja

Dashuria: Një fazë e re sentimentale fillon për Gaforret, por do të duhet të mendojnë para se të veprojnë, të mos përsërisin gabimet e kaluara. Shkëlqyeshëm paraqitet dekada e dytë e muajit për takimet, do të lindin dashuri pasionante dhe të qëndrueshme. Çifte të qëndrueshme, të cilët kanë arritur t’i rezistojnë testeve të shumta, mund të vendosin në këto ditë që të ndërmarrin disa hapa të rëndësishëm. Për disa nuk është e përjashtuar se ka një afrim me një person nga e kaluara. Beqarët mund të kenë kaq shumë mundësi për të gjetur dashurinë, dhe ideja e të pasurit të dashur për t’u kujdesur mund të jetë me të vërtetë emocionuese.

Puna: Yjet janë pozitivë në lidhje me punën. Gjithashtu për Gaforret, Marsi fillon një transit interesant, i cili do të lejojë shumë nga shenjat për të gjetur aktivitetin ose profesionin që ju pëlqen. Kush duhet të ndryshojë qytetin për punë nga ana tjetër do të gjejë kushte më të mira dhe gjithashtu mjaft të dobishme nga pikëpamja ekonomike. Edhe ata që udhëtojnë shpesh për punë, do të lehtësohen. Në vend të kësaj, ata që kanë kaluar nëpër situata të veçanta nga një këndvështrim ligjor ose burokratik do të jenë më në fund në gjendje të gjejnë një zgjidhje përfundimtare.

Luani

Dashuria: Çiftet që kanë arritur të kapërcejnë muajin tetor kanë provuar të jenë të forta. Për shumicën e shenjave muaji i kaluar ka qenë një rast testimi për marrëdhëniet, por për fat të mirë tani gjërat do të zgjidhen. Kush ka dashur të shtyjë një projekt të rëndësishëm si bashkëjetesë ose një martesë në nëntor, do të gjejnë zgjidhjen për riprogramim. Luani do të menaxhojë lidhjet emocionale më mirë se më parë dhe ata që kanë probleme me një ish mund të mbështeten në Jupiter në një aspekt të favorshëm. Kush është vetëm mund të gjejë papritmas dashurinë.

Puna: Aspekti pozitiv i Jupiterit është një ndihmë e madhe edhe në punë. Pas shumë pritshmërive, rezultatet përfundimisht mbërrijnë. Sipas horoskopit, qielli është interesant dhe pastaj ju mund të ecni përpara në veprim dhe të guxoni pak më shumë. Ata që nuk kanë jetuar në një mënyrë të lumtur mund të mbështeten në oferta të papritura të punës. Tashmë në dekadën e parë të muajit mund të vijë një ndryshim pozitiv, siç është riafirmimi i një bashkëpunimi ose propozimi i një kontrate. Me pak fjalë, qielli është pozitiv por keni nevojë për shumë vullnet të mirë për të arritur qëllimet e përcaktuara.

Virgjëresha

Dashuria: Gjatë këtij muaji të lindurit në shenjën e Virgjëreshës do të jenë në gjendje të kuptojnë nëse marrëdhënia që ata jetojnë është që të vazhdohet ose të presë. Nëse lidhja është e fortë nuk do të ketë probleme, në anën tjetër, vetëdijesimi mund të lindë për të mos qenë me personin e duhur. Mund të ketë tensione në marrëdhëniet me anëtarët e familjes që rezultojnë nga faktorë të ndryshëm. Për fat të mirë, gjatë muajit do të ketë ditë të qeta, por marrëdhëniet do të vendosen nën xhamin zmadhues. Kush është vetëm ose dëshiron të jetë, mund të mbyllë një histori për të rifituar lirinë e tij.

Puna: Problemet me njerëzit e tjerë mund të lindin në punë, ndoshta për shkak të konkurrencës. Mund të ketë pengesa për të arritur qëllime të caktuara dhe mosmarrëveshja me shefat dhe eprorët nuk do të mungojë. Megjithatë, ju do të jeni të favorizuar nga një mendje elastike që do të ndihmojë të lindurit e virgjëreshës për të shmangur konfliktet. Horoskopi këshillon të vazhdoni aktivitetet e filluara dhe të pranoni mundësi të reja vetëm nëse ka garanci. Për shumë veta nuk përjashtohet mundësia e ofrimit të ofertave jashtë vendit.

Peshorja

Dashuria: Muaji nëntor do të jetë një muaj i dashurive të reja, të cilat mund të jenë të rëndësishme. Për disa kohë, shumë gjëra kanë ndryshuar, më në fund Peshoret kthehet për të besuar në dashuri pas momenteve të vështira të kaluara. Një gjë, megjithatë, nuk duhet të nënvlerësohet, dhe është dialogu në marrëdhënien e çiftit dhe vëmendja që të mos i injoroni problemet. Çiftet e forta mund të bëjnë plane për të ardhmen, si një transferim, por edhe lindje. Marrëdhëniet familjare gjithashtu kanë tendencë për të përmirësuar dhe ata që ishin të vetëm tani mund të kenë dikë që ta duan nga ana e tyre.

Puna: Sipas horoskopit, me Venusin në shenjë dhe Jupiteri në tranzit do të keni shumë përfitime, në veçanti nga dekada e parë e nëntorit. Ka shpresa për mundësi të reja profesionale edhe jashtë qytetit ose edhe jashtë vendit, por do të ketë propozime të dobishme për ata që nuk duan të dalin dhe duan të qëndrojnë. Edhe nëse nuk do të jenë gjëra të jashtëzakonshme, në çdo rast faqja do të fillojë të kthehet në drejtimin e duhur.

Akrepi

Dashuria: Në dashuri është e rëndësishme që Akrepi të qartësojë vetveten, duke shmangur ndjenjën e hidhërimit për situatat e kaluara. Duhet të hiqni frikën dhe të përpiqeni të mendoni për të ardhmen. Marsi ka qenë aktiv që nga mesi i nëntorit dhe marrëdhëniet që fillojnë në këtë kohë të vitit mund të jenë të habitshme dhe madje edhe të rëndësishme. Pra, po priten ndryshimet e mëdha me gjysmën e tyre, të cilat mund të lidhen me martesën ose ardhjen e një fëmije. Kush është vetëm duhet të kuptojë nëse është koha për të kërkuar një shok shpirti.

Puna: Në këtë muaj të nëntorit, Marsi kthehet në një aspekt pozitiv në sferën profesionale. Situata në krahasim me muajt e mëparshëm ka ndryshuar shumë, ju mund të frymoni një atmosferë të qetë me njerëzit me të cilët punoni dhe bëni një grup me kolegët tuaj. Për fat të mirë, puna është përjetuar me qetësi më të madhe falë një situate familjare më të relaksuar që favorizon socializimin. Sipas horoskopit, Akrepi mund të zhvillojë ide të mira dhe ky qiell pozitiv duhet të shfrytëzohet në maksimum.

Shigjetari

Dashuria: Ky muaj në dashuri nuk ka mungesë të momenteve pozitive dhe mjaft sfiduese. Çiftet që kanë qenë së bashku për njëfarë kohe do të jenë në gjendje të planifikojnë të ardhmen. Është gjithashtu një moment shumë i rëndësishëm për ata që po përpiqen të formalizojnë një lidhje dhe hyrja e Mërkurit në shenjën e zodiakut ndihmon për të reflektuar dhe gjetur zgjidhjet e duhura. Muaji nëntor është pozitiv edhe për beqarët, nuk do të mungojnë takimet me fat, edhe nëse njohjet e reja do të jenë veçanërisht të pasionuara dhe të angazhuara.

Puna: Nëse javët e para të muajit të kaluar ishin mjaft të vështira për t’u toleruar, gjendja me të cilën fillon ky muaji për Shigjetarin është ndryshe. Do të ketë shumë mundësi për të demonstruar aftësitë e tyre dhe nuk do të humbasin mundësinë për të marrë rezultate të kënaqshme. Por ju duhet të keni aftësinë për të përcaktuar atë që me të vërtetë ia vlen të vazhdoni dhe të shmangni përpjekjet për të kapur shumë interesa dhe nisma që nuk sjellin gjithmonë përfitimet e dëshiruara.

Bricjapi

Dashuria: Për muajin nëntor, Bricjapi do të jetë pozitiv në dashuri, por edhe në sferën intime. Nga fillimi i muajit, pasioni do ta karakterizojë këtë shenjë. Planetet janë në favor dhe është e mundur që ju të mund të gjeni për të jetuar diçka të re dhe të papritur. Kush ka disa situata të pazgjidhura do të jetë në gjendje t’i zgjidhë ato shkëlqyeshëm në këtë periudhë, ndërsa kush është vetëm duhet të lëvizë në këtë kohë dhe të takojë njerëz të rinj që mund t’i ndihmojnë në kapërcimin e situatave të vjetra.

Puna: Urani dhe Saturni janë në një aspekt shumë të favorshëm dhe madje edhe Dielli mbron ata që janë lindur nën këtë shenjë deri gati në fund të muajit. Nëntori është muaji i duhur për të marrë atë që keni dashur për një kohë të gjatë dhe për të cilën keni punuar shumë. Sipas horoskopit, do të ketë disa surpriza të këndshme dhe Bricjapi do të jetojë disa ditë fitimprurëse në të cilën do të jetë e pamundur të refuzohen marrëveshjet e dobishme. Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të kapërcyer situata të ndjeshme administrative dhe ligjore.

Ujori

Dashuria: Çdokush që ka qenë në një marrëdhënie për një kohë, do të jetë në gjendje të ndihet i parehatshëm për shkak të dyshimit. Planetet në këtë kohë, megjithatë, ndihmojnë në tolerimin e situatave të caktuara, duke pritur për të zbuluar të vërtetën. Çdokush që ka filluar një biznes së bashku me një partner/e do të ndihet shumë i/e lodhur dhe nuk do të harrojë. Probleme të mundshme edhe me një ish dhe ka vështirësi nga pikëpamja burokratike për të përfunduar kornizën tashmë të komplikuar. Edhe beqarët do të kenë çështje të pazgjidhura për t’u zgjidhur dhe për momentin të jenë në ajër.

Puna: Kush ka filluar një projekt të ri mund të fillojë të ketë kënaqësi personale dhe në këtë muaj situata do të përmirësohet më tej. Është në fakt momenti ideal për të kuptuar rezultatet. Megjithatë, është e rëndësishme që të kuptoni me xhepin tuaj dhe të mos zhvendoseni nga entuziazmi pa marrë parasysh shkallën e investimit. Kujdes ndaj marrëdhënieve të punësimit, kur mund të ketë diskutime rreth mesit të muajit.

Peshqit

Dashuria: Ndjenjat kthehen të jenë protagoniste për Peshqit gjatë këtij muaji. Qielli është i favorshëm për ata që bëjnë projekte ose vendosin të jetojnë ose të martohen. Shfaqja e Diellit, pozitiv deri në fund të këtij muaji, e cila do të përfshijë edhe beqarët në kërkimin e dashurisë, është me ndikim. Shumë prej tyre do të ndërpresin lidhjet me të kaluarën, duke shpresuar të gjejnë një partner/e që mund të kompensojë vuajtjet e kaluara. Leja për të shkuar është zgjidhja më e mirë për të përjetuar plotësisht takimet.

Puna: Në nëntor, Peshqit mund të marrin propozime interesante, për t’u vlerësuar me kujdes. Ata që kanë pranuar një ofertë pune mund të arrijnë suksesin e dëshiruar. Ata që janë ende në kërkim duhet të shfrytëzojnë çdo mundësi që vjen, për të mos humbur mundësinë për të përmirësuar pozicionin e tyre. Sipas horoskopit, ditët më të mira do të jenë ato pas dekadës së parë të muajit deri në javën e fundit të nëntorit. Peshqit mund të korrin frytet e asaj që kanë mbjellë dhe ju duhet të bëjnë maksimumin e tyre.