Horoskopi Javor nga astrologu Paolo Fox, ja cfare surprizash ju sjell kjo jave


Astrologu i njohur italian, Paolo Fox ka dhënë parashikimin javor të horoskopit.

Klasifikimi nis nga shenja që do të kalojë një javë më të vështirë e deri tek shenjë më e favorizuar e javës.

Dashi

Kjo javë fillon në një mënyrë veçanërisht energjike. Për ata që e kanë lënë veten të kushtëzuar nga pasiguritë dhe paqartësitë, ka ardhur koha për t’u kthyer në skenë. Mund të realizohet një projekt i mirë ose një ide e mirë. Tashmë më 12 janar, mund të merrni disa mundësi të tjera për të treguar sa jeni të vlefshëm. 2019 është një vit që sjell kënaqësi të madhe që mund të vlerësohet që nga janari.

Virgjëresha

Filloni një javë të vështirë sepse do të jetë shumë e vështirë dhe e lodhshme. Ata që nuk mund të menaxhojnë të gjitha angazhimet dhe të mos preken nga stresi, mund të përjetojnë disa tensione në familje. Edhe nga pikëpamja sentimentale është më e vështirë të jesh bashkë. Ne duhet të jemi veçanërisht të kujdesshëm me fjalë dhe të shmangim reagimet impulsive.

Demi

Kjo javë fillon me një armiqësi të vogël që mund t’ju bëjë të shqetësuar dhe nervozë. Gjatë horoskopit 2019, Paolo Fox rikujtoi se ky është një vit që sjell lajme të mira dhe disa mundësi më shumë për të gjetur qetësi. Prandaj, ata që kanë përjetuar një krizë nuk duhet të dekurajohen, edhe nga pikëpamja ekonomike nuk do të mungojnë mundësitë për hakmarrje. Megjithatë, mos e teproni në marrjen e shumë angazhimeve dhe përgjegjësive të tepërta, përndryshe ju rrezikoni ta bëni më të vështirë gjendjen tuaj. Horoskopi javor tregon se do të jetë veçanërisht nga e enjtja se do të ketë një rimëkëmbje të mirë, përmirëson fat në takimet.

Luani

Filloni një javë mjaft të lodhshme, kaq shumë janë angazhimet për t’u bartur dhe vendime të vështira për t’u marrë. Krahasuar me të kaluarën ju jeni më pak të disponueshëm dhe tolerantë, qëndrimi juaj do t’ju çojë në mënyrë të pashmangshme për të vënë veten kundër dikujt. Prandaj duhet të jeni të kujdesshëm dhe të shmangni situatat e konfliktit që mund të përkeqësojnë gjendjen tuaj. Gjatë fundjavës do të jetë e nevojshme të përpiqeni të gjeni një hapësirë pak më të lirë për veten tuaj dhe të shpenzoni në shoqërinë e njerëzve që doni me kompaninë e duhur.

Akrepi

Ka çështje që duhet të zgjidhen, në pritje të çështjeve që ju kanë ngadalësuar për disa kohë. Disa shqetësime mund të jenë për shkak të problemeve që nuk ndikojnë drejtpërdrejt në ju, por një personi i cili është shumë pranë jush. Prej të enjtes është rikuperuar, por horoskopi javor sinjalizon një prirje të luhatshme gjatë ditëve të ardhshme. Ka nga ata që kanë nevojë të marrin kohë për të reflektuar dhe në disa raste ju mund të jeni ndjerë keq që keni dhënë shumë hapësirë për disa njerëz.

Shigjetari

Ky është një vit që ju sheh si protagonist i skenës dhe horoskopi javor tregon se do të ketë një rikuperim interesant duke filluar që nga ditët e ardhshme. E hënë, 7 janari do të jetë një ditë interesante për ata që po fillojnë një histori. Lajm i mirë po vjen, diçka mund të ndodhë nga 12 janari që do t’ju ndihmojnë gjithashtu të jeni edhe më optimistë dhe ambiciozë. Përfitoni nga kjo gjendje astrologjike e përparësisë për t’u përfshirë dhe për të arritur suksese të reja.

Ujori

Me Hënën në shenjë, përgatituni për një fundjavë të vërtetë pozitive dhe energjike. Ka aq shumë vitalitet dhe dëshirë për të bërë, në krahasim me të kaluarën ka mundësi më të mira për të treguar se sa jeni të vlefshëm. Ajo që ka rëndësi tani është ruajtja e menaxhimit efektiv të parasë. Mos këmbëngulni se disa projekte luftojnë për t’u hequr. Ne duhet të jemi të kujdesshëm, por Jupiterin nuk e kundërshtojmë, është më lehtë të bëjmë disa suksese të tjera.

Binjakët

Java fillon pozitivisht me ngjarje interesante të hënën dhe të martën. Gjatë muajit janar ju do të bëni shumë miq dhe miqësi, dhe në disa raste mund të jetë e nevojshme të merrni edhe vendime të vështira. Tani ju duhet të keni njerëz të afërt e të ndershëm dhe besnikë. Nëse ka pyetje për të sqaruar ose angazhime për t’u plotësuar, nuk mund t’i shtyni. Por jo gjithmonë të tjerët do të jenë në gjendje të kuptojnë arsyet për shqetësimin tuaj.

Gaforrja

Ka zgjedhje që duhet të merren, ka çështje që duhet të përcaktohen. Me Saturnin në opozitë, ndjeni nevojën për të planifikuar menaxhimin e disa angazhimeve. Ka nga ata që do të detyrohen që të kthehen në hapat e tyre. Disa njerëz mund të gjejnë veten në pozicionin e heqjes së situatave dhe njerëzve nga e kaluara me të cilët po përjetojnë vështirësi. Tani është e nevojshme të mbartësh vetëm atë që është vërtet me vlerë. Kujdes në projektet në punë, ku në ditët e ardhshme do të duhet të rikuperohet përsëri nga puna.

Peshorja

Dhe një javë pozitive që po fillon, mund të gjeni më shumë qetësi dhe paqe. Shumë vështirësi nuk varen drejtpërsëdrejti nga ju dhe gjithashtu për këtë arsye ju keni më shumë vështirësi në pranimin e pakënaqësive të caktuara, e gjeni veten në një mjedis që toleron me vështirësi, ndiheni më i tensionuar. Disa lajme mund t’ju ndihmojnë të menaxhoni më mirë këto sëmundje, mos u mbështetni, në afat të gjatë mund të krijojë tensione të mëtejshme.

Peshqit

Ju mund të jetoni një moment tensioni më të vendosur nga fakti se kohët e fundit keni vështirësi të jeni së bashku me të tjerët. Nëse dikush është zhgënjyer nga njerëz që ai i konsideron të ndershëm dhe të sinqertë, tani ai mund të reagojë keq. Vëmendje pastaj për të ardhmen nga Jupiteri, gjatë së cilës disa pakënaqësi do të dalin në sipërfaqe.

Bricjapi

Horoskopi javor tregon që ju duhet të jeni pak më konservator në menaxhimin e parave, në këto zona është më e lehtë të humbni durimin tuaj dhe të veproni pa menduar. Nëse në dashuri ka pasur vështirësi dhe pakënaqësi, kjo mund të jetë koha e duhur për t’u pastruar. Nuk është një kohë e lehtë, por disa krahasime konstruktive mund t’ju ndihmojnë të përmirësoni.