Horoskopi ditor, e premte 23 nëntor 2018


Dashi

Do jeni me humor shume te mire gjate kësaj dite dhe marrëdhënia ne çift do behet me emocionuese se kurrë. Edhe ata qe kane pasur mosmarrëveshje te mëdha do ndihen disi me te qete. Beqaret do kenë një dite te mbushur me takime premtuese. Duhet te bëni zgjedhjen e duhur. Ne planin financiar mos kryeni shpenzime te pa menduara sepse do keni probleme serioze.

Demi

Lidhja juaj do marre një kthese tjetër gjate kësaj dite dhe gjerat do bëhen me zyrtare. As surprizat nuk do mungojnë për asnjë moment ne jetën tuaj. Beqaret do flirtojnë me personat e gabuar. Kujdes sepse do jeni ju qe do lëndoheni me vone. Ne planin financiar mos mendoni vetëm për te sotmen, por hiqni disa para mënjanë qe te përballoni edhe te papriturat e se nesërmes.

Binjaket

Klima ne çift do filloje dalëngadalë te ngrihet gjate kësaj dite. Nuk do tregoheni aq kërkues ndaj partnerit dhe here pas here do bëni disa lëshime. Beqareve do iu duhet te bëjnë zgjedhje vendimtare te cilat nuk mund te shtyhem me. Ne planin financiar do jeni me fat dhe do mund t’i zgjidhni problemet qe kishin kohe qe ju kishin dale. Do jeni me te qete ne mbrëmje.

Gaforrja

Jeta ne çift do shkoje për mrekulli për ju sot. Do e shfrytëzoni çdo moment deri ne maksimum dhe nuk do keni çfarë te kërkoni me tepër. Ne mesdite partneri do ju beje edhe një surprize te këndshme. Për beqaret nuk do jete dita e favorshme për takime. Qëndroni edhe sot ashtu si jeni. Ne planin financiar do përballeni me disa vështirësi te vogla te cilat do i kaloni sa hap e mbyll sytë.

Luani

Dite harmonike dhe e mbushur me kënaqësi kjo e sotmja për te dashuruarit. Te gjithë planetët do jene ne anën tuaj dhe gjithçka do shkoje për mrekulli. Beqaret do kenë takime, por do hezitojnë te hedhin ndonjë hap me tej. Ne planin financiar mos pranoni te jepni para hua sepse situata juaj nuk është ne gjendjen me te mire te mundshme. Mund t’iu duhen para për vete.

Virgjeresha

Rutina do mbizotërojë gjate gjithë kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Për këtë arsye marrëdhënia me partnerin nuk do jete aq e mira sa ju do dëshironit. Beqaret duhet ta jetojnë ditën ashtu si ta ndiejnë pa menduar se çfarë do ndodhe me vone. Ne planin financiar nuk do arrini ta stabilizoni si duhet situatën. Kjo do ju mërzitë pa mase dhe mund t’iu trishtoje.

Peshorja

Sot duhet te merreni me tepër me jetën tuaj ne çift sepse po e late pas dore do e keni te vështirë ta riktheni harmoninë. Fillojeni qe ne mëngjes duke përgatitur një ushqim te shijshme dhe përfundojeni ditën me një darke romantike. Beqaret duhet te jene te vëmendshëm ndaj sinjaleve te disa personave. Financat do jene goxha te qëndrueshme.

Akrepi

Dite shume e veçante kjo e sotmja për te dashuruarit. Do merrni propozime interesante nga partneri dhe do ndiheni shume mire për këtë fakt. Do e kuptoni edhe njëherë se ai ju dashuron fort. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa takime. Ne planin financiar do keni fat dhe do arrini ta stabilizoni shume shpejt situatën.

Shigjetari

Mundohuni ta largoni sa me pare rutinën nga jeta juaj ne çift gjate kësaj dite sepse përndryshe situata mund te përkeqësohet. Asnjërit prej jush nuk do i pëlqejnë te jetoje ne një mjedis tërësisht te qete dhe pa emocione. Beqaret ka mundësi te kenë edhe dashuri me shikim te pare. Shfrytëzojeni ditën! Financat do kërkojnë me shume kujdes. Ju mund t’iu gjeni zgjidhje edhe problemeve.

Bricjapi

Jupiteri do e influencoje pozitivisht jetën tuaj ne çift dhe do iu beje te ndiheni me se miri ne krahët e partnerit. bashkëpunimi me te do vazhdoje te përmirësohet. Beqaret do e duan shume lirinë qe kane dhe fillimi i një lidhjeje do i “frikësojë”. Financat nuk do jene ne gjendje shume te keqe, por maturia dhe kujdesi do e mbanin situatën te stabilizuar.

Ujori

Nëse nuk doni qe situata ne çift te përkeqësohet mos u tregoni kokëfortë dhe tolerojeni pak me tepër atë qe keni ne krah. Edhe ai nga ana e tij do beje te pamundurën qe te ruaje një klime sa me te ngrohte. Beqaret do bien koke e këmbë ne dashuri me personin qe do takojnë. Shprehini ato qe ndieni. Ne planin financiar duhet ende te shpenzoni me kufi.

Peshqit

Dite perfekte kjo e sotmja për çiftet. Jo vetëm qe do dashuroheni ne mënyrë pasionante me partnerin, por mund te merrni edhe disa vendime me rëndësi jetike. Beqaret duhet te kenë me tepër besim tek vetja dhe do e bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Ne planin financiar nuk do përballeni aspak me surpriza te këqija. Çdo gjë do shkoje me se miri ne këtë fushe.