Horoskopi ditor, e martë 4 dhjetor 2018


Dashi

Të lindurit e kësaj shenje, do të përfshihen në një periudhë tejet pozitive në të gjitha aspektet e jetës, si në atë profesionale, por kryesisht sentimentale. Më në fund do të arrijnë të rigjejnë ekuilibrin, i cili është vënë në provë vazhdimisht.

Demi

Të lindurit e kësaj shenje do të jenë të përfshirë nga stresi, si pasojë e ditëve të ngarkuara. Nuk do të ketë zhvillime aspak pozitive sa i takon raporteve ndërpersonale, ndërkohë që ekuilibrat do të jenë të lëkundur.

Binjakët

Do të rimerrni veten gradualisht nga sforcimet e ditëve të fundit, të cilat kanë qenë të mbushura me stres dhe nervozizëm. Nga pikëpamja profesionale dhe sentimentale, duhet vepruar me kujdesin maksimal.

Gaforrja

Do të arrini që të dilni nga një gjendje tensioni dhe nervozizmi, i cili ka karakterizuar ditët paraardhëse. Do të ketë rikuperim në sferën e ndjenjave, përfshirë edhe një përmirësim në fushën profesionale.

Luani

Do të vijoni të shijoni një moment të rëndësishëm lidhur me njohjet e reja, sa i takon sferës sentimentale. Edhe nga pikëpamja profesionale, parashikohen mundësi shumë të mira.

Virgjëresha

Duhet të mundoheni të rigjeni sigurinë në punë, duke arritur objektivat e humbura gjatë javëve të fundit. Nga pikëpamja sentimentale, parashikohen momente romantike, bashkë me partnerin/en.

Peshorja

Do të përjetoni një intensitet të madh në çift në nivelin sentimental. Por nga pikëpamja profesionale nuk do të jeni shumë të vendosur, duke qenë të dyjëzuar para një sërë projektesh të rëndësishme.

Akrepi

Yjet do të jenë mjaft të favorshëm në të gjitha këndvështrimet, si në sferën sentimentale edhe profesionale. Duhet të jeni më të hapur për të mirëpritur mundësi interesante.

Shigjetari

Do të ketë një rikuperim të ndjeshëm nga pikëpamja sentimentale, ndërsa nga ajo profesionale, kjo periudhë do të jetë e karakterizuar nga një numër i madh angazhimesh dhe përgjegjësish.

Bricjapi

Duhet të merrni një vendim konkret lidhur me çështje të së kaluarës, të cilat vijojnë të jenë të pazgjidhura, shkruan noa.al. Nga pikëpamja profesionale, duhet të shmangni polemikat dhe ngarkesat me stres.

Ujori

Kjo e martë do të sjellë një periudhë rikuperimi nga stresi prej lodhjeve të javëve të kaluara. Po ashtu parashikohet një rikuperim i ndjeshëm edhe në fushën e ndjenjave.

Peshqit

Yjet do të ofrojnë mbështetje maksimale, sidomos sa i takon sferës profesionale, ku mundësitë do të jenë të shkëlqyera. Ndërsa sa i takon fushës së ndjenjave, situata vijon të jetë kritike.