Horoskopi ditor, e enjte 17 janar 2019


Dashi

Kjo ditë parashikohet të jetë mjaft interesante, ku do të bëni të mundur vënien në jetë të një projekti. Mund të përballeni me mundësi vërtetë të frytshme. Shfrytëzojeni sa më mirë këtë ditë, pasi do të jeni të mbushur me energji. Kjo e enjte është e duhura për të rigjetur qetësinë që ju ka munguar.

Demi

Do të jeni të lodhur, nervoz, por mbi të gjitha të përfshirë nga ankthi, për shkak të problemeve fizike dhe ekonomike të cilat kanë lënë shenjë tek ju. Shumë zgjedhje të bëra kohëve të fundit, ju kanë vendosur në vështirësi. Ka ardhur momenti që të gjeni ekuilibrin, ku ndikimi i Saturnit dhe Venusit do ju ndihmojë.

Binjakët

Jeni në pritje të kohëve më të mira! Hëna do të prekë shenjën tuaj duke iu dhënë forcë dhe rikuperim, por kjo gjë nuk vlen për financat, ndaj duhet të tregoheni më të matur. Gjatë kësaj të mërkure mund të gjeni qetësinë me rrethin tuaj miqësor.

Gaforrja

Jeni të përhumbur në mendime, por gjatë kësaj dite gjërat do të shkojnë në drejtimin e duhur. Nëse keni disa çështje të lëna pezull ka ardhur momenti që ti çoni përpara. Ndjenjat parashikohen mjaft të favorizuara, ku parashikohet të ketë zhvillime interesante.

Luani

Do të jeni të fortë dhe tërheqës dhe kjo gjë për shkak se keni qëndruar gjatë vetëm. Do të jeni të dominuar nga një krenari e tepruar e cila shpesh ju krijon armiqësi ndaj bëni kujdes. Parashikohen zhvillime në fushën e ndjenjave dhe lidhje të reja.

Virgjëresha

Kjo e enjte nuk do të jetë në ritmin e duhur, por mbani parasysh se çdo gjë do të shkojë mirë në fund. Sa i takon ndjenjave parashikohen luhatje të mëdha, për shkak të problemeve me personin që keni në krahë. Do të duhen të kalojnë ditë, para se të vijë momenti i rikuperimit.

Peshorja

Parashikohet një ditë interesante e cila premton shumë. Do të gjeni harmoni në raport me personat që ju rrethojnë dhe në të njëjtën kohë, udhëtimet do të jenë mjaft të favorshme. Nëse në dashuri ka momente tensioni, është mirë që të përballeni.

Akrepi

Po rigjeni një energji të mirë, e cila do të favorizojë shumë sektorin e dashurisë. Me të lindurit në shenjën e bricjapit apo virgjëreshës, do të keni një tërheqje speciale. Mundohuni që të kaloni më shumë kohë me njeriun tuaj të zemrës.

Shigjetari

Kjo ditë do të ketë shumë rëndësi për ju, për të kuptuar më mirë gjërat që kanë më shumë rëndësi. Duhet të tregoheni sa më të kujdesshëm lidhur me raportet konfliktuale dhe e tension, pasi do të keni vështirësi në menaxhim. Mundohuni që ti mbani emocionet nën kontroll.

Bricjapi

Ndikimi i Uranit do të jetë mjaft i favorshëm për të lindurit e kësaj shenje, duke favorizuar zyrtarizimin e lidhjeve të reja, apo projektet që kanë të bëjnë me punën. Nëse ka diçka që dëshironi ta thoni, bëjeni dhe do të ndiheni më mirë.

Ujori

Jeni në kërkim të rikuperimit të terrenit, pasi nuk dini se ku të pozicionoheni. Ka ardhur momenti që të relaksoheni, shkruan noa.al Do të përfshiheni në një aktivitet të rëndësishëm, por tashmë është e rëndësishme që të gjeni qetësinë për tu përballur me problemet më urgjente.

Peshqit

Kush nga të lindurit e kësaj shenje kohëve të fundit ka përjetuar një krizë dashurie, gjatë kësaj dite do të gjendet vërtetë në konflikt. Bëni kujdes që të mos hakmerreni në mënyrën e gabuar! Sa i takon punës, parashikohet një përmirësim i lehtë i situatës.