HOROSKOPI 28 TETOR 2018


Ky është horoskopi për ditën e diel, 28 tetor 2018.Njihuni me parashikimin për punën,shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Për momentin dashuria është gjëja për t’u mbështetur, qoftë ajo për familjen apo për partnerin/en, nuk ka rëndësi. Besojini të dashurve tuaj, sepse ata vetëm duan të mirën tuaj. Zemrat e vetmuara duhet të jenë të durueshëm për të gjetur një dashuri të sinqertë.

Puna: Një bashkëpunim me njerëzit që vlerësoni shumë do të sjellë fryte më shpejt se sa mendoni. Projekte të reja vijnë së shpejti.

Demi

Dashuria: Largo mendimet negative dhe përqendrohu te vetja. Kush ka një histori në progres do të duhet të sigurohet që ta mbajë atë përpara duke treguar se me të vërtetë kujdeset. Beqarët do të duhet të mbajnë këmbët e tyre në tokë, do të jenë në gjendje të përfitojnë nga mundësitë e paraqitura.

Puna: Sfera profesionale do t’ju japë kaq shumë kënaqësi. Të ardhurat do të jenë në rritje.

Binjakët

Dashuria: Marrëdhënia juaj ndikohet nga mërzia që po përjetoni këto ditë, përpiquni të jeni më pak misterioz dhe t’i jepni partnerit mundësinë për të kuptuar … nëse ai ka sukses! Venusi në pozicionin e kundërt mund të bëjë beqaret shumë nervoz, më mirë qëndroni të qetë.

Puna: Megjithëse përkushtimi dhe vullneti me siguri nuk ju mungojnë juve, duhet të përpiqeni që të mbijetoni në disa situata të ngatërruara.

Gaforrja

Dashuria: Ditë kundërshtuese, me partnerin/en mund të ketë keqkuptime edhe për shkak të të huajve. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të shmangni argumentet e panevojshme. Beqarët sot mund të ekspozojnë veten dhe yjet janë të favorshme për takime.

Puna: Mos u mërzitni për çështjet e kaluara, me vendimet e tashme nuk do të gaboni. Kohë e mirë për të investuar.

Luani

Dashuria: Shqetësimi që po kurseni nuk ju lejon të jetoni ashtu siç dëshironi marrëdhëniet me partnerin/en tuaj. Mundohuni me qetësi të shpjegoni situatën. Yjet sot ftojnë beqarët të përqëndrohen në qëllimet e tyre dhe të mos kushtëzohen nga të tjerët.

Puna: Mos dëgjoni komentet e të të tjerëve, disa kolegë mund të flasin vetëm nga zilia.

Virgjëresha

Dashuria: Zhvendosjet e disponimit janë ende të vështira për t’u kontrolluar, veçanërisht nëse në bazë ka mangësi të vëmendjes që i perceptoni në mënyrën tuaj. Jini të durueshëm. Disa beqarë mund të kenë nevojë të ndërmarrin hapin e parë nëse duan të takojnë një person interesant.

Puna: Përkundër punës së përgjithshme nuk duhet të ngreni shqetësime, megjithatë financat nuk janë ende të lulëzuara.

Peshorja

Dashuria: Bilanci që keni pasur me kujdes në javët e fundit duket sikur hap rrugën ngadalë. Marrëdhëniet që duket se bëhen të brishta gjithashtu preken. Mungesa e një historie të qëndrueshme gjithashtu ndikon shumë te beqarët që dëshirojnë të gjejnë dashurinë e vërtetë.

Puna: Reflekto para se të marrësh vendime biznesi që mund të mërzisin jetën tënde. Pranoni këshilla.

Akrepi

Dashuria: Ndoshta partneri/ja juaj mund t’ju ketë lënë disi pas dore dhe kjo ka bërë që të mos ndjeheni aspak mirë. Fillimi i ditës do të jetë mjaft melankolik. Për ata që janë vetëm, energji të reja dhe shumë lajme pozitive po vijnë.

Puna: Shumë mendime në mendjen tuaj nuk ju lejojnë të përqendroheni siç duhet në punë. Rivendosni idetë tuaja dhe filloni përsëri.

Shigjetari

Dashuria: Dashuria nuk është aspak në prioritetet tuaja, të paktën për momentin. Në një mbrëmje romantike preferoni zbavitje me miqtë, por mos e fajësoni veten! Njohje të reja për ata që janë të vetëm.

Puna: Kohët e fundit, stresi është aq i madh sa që është bërë vërtet e vështirë për ta menaxhuar atë. Angazhimet dhe detyrat janë shumë të mëdha!

Bricjapi

Dashuria: Dita fillon me Venusin te Peshqit dhe kjo do t’ju sjellë pak melankolinë: nëse gjendja juaj është pak gri, nuk do të thotë që dashuria duhet të shkojë keq. Nëse jeni vetëm dhe ju injorojnë kjo nuk do të thotë që ju nuk ju pëlqejnë, ju vetëm duhet të prisni …

Puna: Ndonjëherë një pushim mund të jetë i dobishëm: ju keni grumbulluar shumë stres.

Ujori

Dashuria: Dashuria ju jep kënaqësi të madhe dhe në momentet e të dashurit/ës është ai/ajo që ju jep forcë dhe lumturi. Për beqarët mund të jetë dita e duhur për të bërë disa reflektime konstruktive.

Puna: Kjo ditë do të fillojë me një relaksim të tepruar që ndoshta do të ngatërrojë pak. Pra, kini kujdes të mbani përqendrimin tuaj!

Peshqit

Dashuria: Anët e mprehta të karakterit tuaj nuk janë për të gjithë dhe ju e njihni atë, kështu që zgjidhni me kujdes njerëzit për të hapur zemrën tuaj. Kini kujdes se ky lloj i mbrojtjes mund të bëhet cinizëm! Beqarët do të jetë melankolik, do kujtojnë gjërat e kaluara.

Puna: Ju duhet të ngadalësoni kohën, jeni dinamik, por jo i pathyeshëm. Surpriza pozitive ju presin sot.