Gazetari serb i ‘Kurir’ provokon Shaqirin, ky është reagimi i kosovarit (Video)


Liverpooli ka mposhtur mbrëmë serbe të skuadren Crvena Zvedza me rezultat bindës 4-0.

Pjesë e formacion filloi edhe Xherdan Shaqiri, i cili bëri një paraqitje fantastike, duke dhënë një asistim për Salah dhe duke kontribuar poashtu në një tjetër gol.

Pas ndeshjes, në tunelin e stadiumit, një gazetar serb i ‘Kurir’ u mundua që ta ngacmoj futbollistin me origjinë nga Kosova, duke i thënë nëse donte të fliste për “mediat e vendit tënd, mediat serbe” në gjuhën serbe.Indeksonline