Gara e ‘çm endur’, motoçiklisti turk mposht avionin F16 në pistë (Video)


Një garë e jashtëzakonshme është zhvilluar në një aeroport të ri në Stamboll, gjatë një festivali shpejtësie të organizuar nga ‘Aerospace and Technology’.

Motoçikleta Kawasaki H2R, e drejtuar nga ish-kampioni i botës Kenan Sofuoglu, fitoi garën e ‘çm endur’.

Supermotori mundi një aeroplan Challenger 605, një avion F-16 Fighter Jet, një Tesla, një Aston Martin, një Lotus Evora dhe një makinë Redbull nga Formula 1.

Shoferi i Tesla tha se është atje për të përfaqësuar të gjithë industrinë e motorëve elektrikë.