FOTO/ Surpriza e motit: Ja çfarë ndodh duke nisur nga nesër


Pas dy ditëve me diell, nga shërbimi meteorolologjik vijnë lajme të këqija. Duke nisur nga dita e nesërme do të kemi rënie temperaturash dhe rrebeshe shiu në të gjithë vendin.

Sa i përket temperaturave ato do të fillojnë të ulen nga dita e diel, duke prekur uljen më të madhe ditën e enjte. Ndërkohë që pas të premtes pritet sërish hapja e kohës si dhe një ngritje të lehtë temperaturash.

Ja parashikimi i Motit: