Fillojnë reshjet e para të borës, ndiqni LIVE


Për herë të parë pas 20 vitesh në muajin nëntor, kryeqytetin e ShBA-së, Washington, e ka mbuluar bora. Ndiqeni LIVE videon për t’i parë reshjet e dendura të borës.

Hera e fundit që në këtë vend ka rënë borë mjaftueshëm sa për të matur, ishte në vitin 1996.

Ky lajm tashmë ka dalë në të gjitha ballinat e mediave amerikane, dhe gjithashtu po përcillet live nga televizionet.

Në këto pamje, shihet oborri i Shtëpisë së Bardhë i mbuluar plotësisht nga bora.

https://www.facebook.com/AccuWeather/videos/781885878825354/?t=239