Fansi i vogël i Messit prek sërish botën me deklaraten e tij


E mbani mend Murtaza Ahmadin? Djaloshi i vogël i cili preku zemrat e të gjithë me foton në rrjetet sociale.

Ai shihej me një qese të cilën e kishte imrpvizuar të ngjasonte si fanella e Argjentinës dhe sipër mbante emrin e Leo Messit.

Fotoja e shkrepur në kushte eks.treme të varfërisë dhe të Iuftës bëri xhiron e botës dhe bëri të reagonte edhe vetë Messi.

Lojtari i Barcelonës organizoi një takim me vogëlushin në Katar madje duke i dhuruar atij një fanellë të tij, kësaj here origjinale.

Por, fëmija e ka humbur pa vullnetin e tij atë dhuratë të çmuar që kishte për shkak të konflikteve në vend.

Ai ka deklaruar:

Nuk mundëm të sjellim në vendin tonë, sepse ne u larguam nga shtëpia gjatë natës dhe nëna ime kërkoi të linim topin dhe fanellën”
Duket se vogëlushi është akoma dhe më i prekur nga kjo ngjarje, duke mos e ruajtur dot dhuratën e tij të çmuar.