“DyIyftimi vde*jeprurës”, njihuni me dy gjigantët e planetit që do përballen bashkë


Përgatituni për të parë një spektakël të vërtetë, sepse dy prej njerëzve më gjigantë në planet, do të përballen me njëri-tjetrin.

Së shpejti një ndeshje e frikshme do zhvillohet në “MMA” mes Martin Ford dhe një tjetër boksieri gjigant të quajtur “ujku iranian”.

Por, kush janë ata dhe pse cilësohen si të tillë?

Martin Ford, anglezi 2.08 metra i gjatë, pritet që të përballet me iranian Saxhad Garibi, i cili peshon 180 kile.

Garibi, i quajtur edhe Hulku iranian, ka përvojë në mundje, një sport që është shumë popullor në Iran, por mbetet fillestar në MMA.

Nga ana tjetër, Ford është quajtur nga mediat si njeriu më i frikshëm në planet, vetëm për një nga vaktet e shumta që ha gjatë ditës, konsumon 20 të bardha vezësh, tre vezë të plota, 300 gram djathë, salcë soje dhe vaj ulliri.

E veçanta qëndron në faktin se asnjëri prej tyre nuk ka eskperiencë në MMA.

E imagjinoni dot se si do të jetë dylyftimi i tyre?