Dimri i vërtetë po fillon! Ja zonat ku temperaturat shkojnë disa gradë nën 0


Orët e paradites, do të dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në të gjithë territorin.

Më të dukshme në esktrmet veri dhe Jug të Shqipërisë duke rrezlkuar shira të izoluar.

Pasditja dhe mbrëmja mbeten në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësira të herë pas herëshme në
të gjithë vendin.