Deklarata “predhe” e Andi Bushatit: Unë jam për një 97 të dytë!


Mbrëmjen e sotme analisti Andi Bushati ka bërë një deklaratë të fortë duke u shprehur pro një destabiIizimi të mundshëm të vendit.

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, Bushati është shprehur se Rama nuk mund të largohet nga pushteti në rrugët ligjore prandaj vendi duhet të shkojë drejt një ’97 të dytë.

“Rama nuk mund të konkurohet më me rrugë ligjore. Mentori thotë të futemi në një rrugë institucionale, kjo përmirëson Ramën, unë jam për një ’97-të të dytë. A mundet Vangjush Dako me rrugë tjetër? Unë nuk mund të pres vitin 2031 për të rregulluar Edi Ramën,” u shpreh Andi Bushati.

Te njejten deklarate e beri edhe ish-kryeministri Berisha pak jave me pare i ftuar ne nje studio televizive.Me sa duket opozita e ka si opsion kete deklarate te bere nga z.Berisha te cilen po e marrin si te mirreqene edhe shume komponente brenda dhe rreth selise se PD.