Bledi Mane zbulon skandaIin në universitet: Ku**llëk dhe budallallëk, Desada Metaj dhe vajza e Fahri Balliut pedagoge!


Gazetari Bledi Mane ka zbuluar një tjetër skandal, që ndodh në botën akademike shqiptare, ku me tone të forta dhe i revoltuar shkruan se ‘kurvllëku dhe budallallëku në universitet nuk kanë fund. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Mane shkruan se Desada Metaj dhe vajza e Fahriu Balliut janë emëruar pedagoge.

Sipas Manes, Desada Metaj është pa asnjë formim akademik, pa asnjë meritë e pa asnjë titull shkencor, por sot ju jep leksione studentëve shqiptarë si të bëhen gazetarë të aftë. Me një gjuhë të ashpër e të shfrenuar, gazetari shton se Metaj është keqpërdorur nga burrat e martuar të opozitës, ndërsa e cilëson një mediokre që do ta dëgjojnë studentët nëpër salla.

Me të njëjtën revoltë, Mane shkruan edhe për vajzën e Fahri Balliut, Harlis Balliu, pedagoge te Fakulteti Juridik, që sipas gazetarit, ishte aksionere në ndërmarrjen famëkeqe të Gërdecit.

Postimi i plotë:

KUR*ËLLËKU DHE BUDALLALLËKU NË UNIVERSITET/ DESADA METAJ DHE VAJZA E FAHRI BALLIUT PEDAGOGE!!!

Qenka java e skan.daleve akademike. Pasi u arr.estua pedagogu i ekonomikut që shperndante ko*aine ne Venecia, pasi dha doreheqjen si zv.minister arsimi shkencetari nga Skrapari, po u sjell kete mbremje te ftohte nentori dy lajme te ngrohta.

Mesimorja e Partise Demokratike, ish spikerja e Tv Shijakut, Lolita e gazetarisë linçuese e fshehur pas profileve fallco Desada Metaj, e vetmja mallakstriote me bindje te djathta eshte emeruar pedagoge e gazetarise televizive ne katedren e komunikimit prane Fakultetit Histori-Filologji te Universitetit te Tiranes.

Pa asnje formim akademik, pa asnje merite e pa asnje titull shkencor kjo mysybete e keqperdorur nga burrat e martuar te opozites, sot u jep leksioneve femijeve tuaj si te behen gazetare te afte. Fundja nuk e ka keq. Desada e ka çarë rrugen e gazetarisë me pallë në dorë, në gojë. (Palla ne kete rast simbolizon mikrofonin). Gjithesesi te jem realist, kesaj here Desada Metaj me dhimbset.

Me 700 mije leke dikur, ajo respektonte 5 burra njeheresh brenda muajit, ndersa tani nje studenti i duhet te paguaje 700 mije leke ne vit te degjoje mediokritetin e Desades neper salla leksionesh…
I dyti lajm?

Vajza e Fahriut, vajza e Fahri Balliut, pedagoge te Fakulteti Juridik. Jep lenden e se Drejtes se Biznesit, Herlis Balliu qe ne 2008 edhe ajo ishte aksionere ne ndermarrjen famekeqe te Gerdecit. Vajza e Fahriut, tashme do orientoje juristet e rinj sesi te behen sipermarres vde*jesjelles.
Dhe ti pyet pse ikin shqiptaret ne Gjermani?

Ne sekserlleqe Fahriu Balliu. Ne parlament djali i Fahriut, ne universitet vajza e Fahri Balliut…