A do t’ju ecë fati këtë javë, 12-18 nëntor? Astrologu italian që i gjen të gjitha na la pa fjalë


Horoskopi i datës 12 nëntor nga Paolo Fox. Këtu janë parashikimet e sotme. Shenjat janë rregulluar në renditjen, nga më të fortët tek më së paku ndihmuar nga yjet.

Akrepi/ Më e keqja tani ka kaluar dhe kjo vlen për ata që kanë pasur probleme personale dhe probleme shëndetësore. Periudha që ju pret për të jetuar do të jetë më mirë. Ditët e forta të javës do të jenë të premten dhe të shtunën. Fundjava është edhe më e mira në dashuri.

Gaforrja/ Saturni do të jetë i kundërt edhe vitin e ardhshëm dhe kjo do të thotë që ju do të duhet të punoni shumë për të arritur rezultatet e dëshiruara. Do të ketë ditë kur gjërat nuk do të shkojnë ashtu siç dëshiron. Sot dhe nesër do të jeni në dispozicion të tjerëve dhe mbani mend se keni Hëna në opozitë. Kujdes nga shqetësimet e stomakut.

Dashi/ Java fillon me vështirësi, por me të vërtetë doni të përfshiheni dhe të sulmoni, pasi gjithçka është sajë Jupiterit në transit. Ju duhet të filloni nga ku jeni ndalur, dhe tani mund të bëni më shumë se më parë. Sot një tension i vogël po vjen për trupin, por ju do të jeni në gjendje të bëni atë që keni vendosur vetë.

Luani/ Jupiteri fillon tranzitin e tij pozitiv në shenjë dhe pastaj premton një javë interesante. Prandaj gjërat do të ndryshojnë rrënjësisht, do të jetë një periudhë shumë më e mirë për ju, pas momenteve vërtet të errëta. Ju vetëm duhet të merrni mundësitë që paraqiten, shkurtimisht, mos u mbyllni në shtëpi. Edhe sfera sentimentale do të përfitojë nga tranzitimi i Jupiterit.

Demi/ Një ndryshim i pashembullt po ndodh në ju. Ata që kanë pasur për të kaluar në një projekt familjar, ose kanë ndryshuar punë ose role, tani ndihen të lodhur dhe të hutuar. Mirë horoskopi sot dhe nesër, veçanërisht në marrëdhëniet me të tjerët. Shumë prej jush kanë bërë ndryshime të thella në jetë, të cilat do të çojnë në një revolucion personal.

Peshorj/ Ditë interesante sot, por ju duhet të mbani këmbët tuaja në tokë. Falë diplomacisë tuaj, ju jeni në gjendje të lundroni nëpër vështirësi. Sidoqoftë, në marrëdhëniet me të tjerët ka probleme, në punë, p.sh. keni ndjenjën e të qenit më pak të respektuar ose jeni i detyruar të bëni gjëra që nuk ju pëlqejnë. Shmangni rikthimin e stresit tuaj të përditshëm në dashuri.

Shigjetari/ Ju dëshironi lirinë dhe doni të përjetoni aventura të reja. Vëmendje megjithatë për sot, sepse, sipas horoskopit të Paolo Fox, dikush do të dëshirojë të frenojë ambiciet tuaja. Disa njerëz, më të rinj, dëshirojnë të bëjnë disa eksperienca jashtë vendit, por pengohen nga prindërit e tyre. Më shumë të rritur, nga ana tjetër, profesionalisht kanë ide ose projekte që nuk merren në konsideratë, ose disa thjesht presin për lajme të mira.

Peshqit/ Ju jeni në një moment shumë të tensionuar, kanë ardhur probleme të jashtme, të cilat duhet të adresohen. Në fakt, dikush po lufton me situata që nuk shkojnë, me dëmtime të shkaktuara nga të tjerët ose në çdo rast nga elementë të jashtëm. Është gjithashtu koha për të vënë duart në financa ose, përndryshe, duhet të prisni që të tjerët të zgjidhin problemin tuaj. Duhet të respektohen me kujdes projektet dhe programet që keni zhvilluar ose në të cilat keni marrë pjesë në kohën e fundit. Horoskopi i 12 nëntorit i Paolo Fox rekomandon: Hapni sytë!

Ujori/ Kjo javë do të jetë më mirë se e fundit: Kush pret një rimbursim ose po fillon një projekt të ri, do të ketë atë që dëshiron. Gjërat janë edhe më të mira në dashuri. Nëse dikush nuk mund të durojë më dhe dëshiron të heqë qafe situatat e pakëndshme ose ka pasur probleme ekonomike, tani ata mund të reagojnë.

Bricjapi/ Hëna është në shenjën tuaj, por nuk është një pikë në favorin tuaj, sepse për disa kohë ju jeni përqëndruar në marrëdhëniet e dashura që dëshironi të mbani në të ardhmen. Me pak fjalë, po veçoni veten dhe largoheni nga të tjerët, prandaj kini kujdes. Nga e mërkura ka një rikuperim, prandaj në këto dy ditët e para më mirë të jesh i kujdesshëm në veprime.

Binjakët/ Do të jetë një javë pozitive për të gjithë ju. Në këtë periudhë do të duhet të rishikoni disa marrëveshje ose kontrata në sektorin profesional sipas horoskopit të 12 nëntorit të Paolo Fox. Ju duhet të dukeni mirë në xhepin tuaj, sepse gjendja juaj ekonomike nuk është më e mira. Të mërkurën dhe të enjten do të jenë ditët më të mira për negociatat. Nëse diçka në punë nuk është mirë, do të jetë e nevojshme për ta korrigjuar atë. Në dashuri ju keni vështirësi për të manifestuar atë që ndjeni.

Virgjëresha/ Një javë dyshimi ju pret sipas horoskopit të 12 nëntorit nga Paolo Fox. Ju tashmë jeni të mërzitur sepse dikush ka ndryshuar qëndrimet e veta ose përndryshe nuk ka respektuar disa marrëveshje. Ata që prisnin diçka nga dikush dhe asgjë nuk ka mbërritur ende, janë në gjendje stresi dhe nervozizëm të konsiderueshëm. Ka nga ata që do të kenë probleme me një institucion apo një shoqatë ose me ata që do të duhet të përplasen normalisht me problemet burokratike. Sot dhe nesër Hëna do t’ju japë energji, shfrytëzojeni atë.