‘1 grek më pak, 1 …’ Parrulla e Partizanit terbon greket, ja cfare shkruajne


Ndeshja e djeshme e kampionatit shqiptar mes Partizanit dhe Skënderbeut ka sjellë një atmosferë elektrizuese në stadiumin “Selman Stërmasi”.

Tiifozët vendas të Partizanit,kanë shpalosur një banderolë me përmbajtje poIitike lidhur me vdekien e Kostandin Kaficës.

Ata shkruanin:

1 grek më pak, 1 basIard më pak”.
Kjo banderolë ka bërë një johonë të jashtëzakonshme në shtetin fqinj,duke u komentuar gjerësisht nga mediat më të mëdha greke.

Ja reagimi i tyre:

Një flamur anti-helenlzëm për vdekien e Kacifës në një ndeshje futbolli në Shqipëri.Tifozët e Partizanit kanë vendosur parulla me përmbajtje anti-helene duke iu referuar rastit të vdekies së Konstantin Kacifës në fshatin Bularat.Një provokim i pastër”.