/Zbulohet sekreti qe rritur kujtesën deri në 80%përmirëson e trurin tuaj dhe rikuperoni shikimin

Zbulohet sekreti qe rritur kujtesën deri në 80%përmirëson e trurin tuaj dhe rikuperoni shikimin

Në këtë artikull, ne po ju paraqesim 14 këshilla që do t’ju ndihmojnë të rrisni kujtesën, të bëni trurin tuaj më të shpejtë, të rikuperoni vizionin tuaj të humbur dhe shumë gjëra të tjera! Ju vetëm duhet të jeni të qëndrueshëm dhe rezultatet më të mira së shpejti do të shfaqen!Rozmarinë-Mjeti i parë dhe më i fuqishëm natyror që do t’ju ndihmojë të rrisni kujtesën tuaj dhe të aktivizoni koncentrimin është rozmarinë.Kimikatet e gjetura në rozmarinë rrisin performancën e trurit,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Besoni apo jo edhe aroma e saj mund të bëjë mrekulli. Thjesht vendosni një vazo me rozmarinë në dritare ose përdorni vajin tuaj esencial për masazh. Ju rrit kujtesën.Panxhar-Panxhari ndihmon ne qarkullimin e gjakut në trupin tonë dhe në tru.Vezë të tëra-E verdha e vezës përmbajn Vitamine B e cila është e vlefshme për mirëqenien e trurit, kështu që shtoni ose rrisni marrjen e vezëve në dietën tuaj.Peshk-Peshku, si sardelet, salmoni, janë të mbushura me acide të mëdha yndyrore omega-3 për funksionimin e duhur të trurit. Peshku është gjithashtu i shkëlqyer për të rritur kujtesën.

https://youtu.be/8z_fjR7xngA