/Video që po bën xhiron e botës, gjesti i Izraelit për t’u marrë shembull

Video që po bën xhiron e botës, gjesti i Izraelit për t’u marrë shembull

Izraeli humbi dje mundësinë e artë për të përfunduar në vendin e parë të grupit.

Në ndeshjen ndaj Skocisë, miqtë kaluan të parët në avantazh, por në fund gjithçka u mbyll me shifra 3-2. Pëveçse një loje me gola dhe spektakël, diçka e veçantë ndodhi në këtë sfidë.

Pak çaste para fillimit të ndeshjes, lojtarët e Izraelit bën një gjest vërtetë për t’u pasur shembull. Ata hoqën xhaketat e tyre që kishin veshur dhe ua dhanë fëmijëve që i shoqërojnë, pasi këta të fundit kishin ftohtë./Shqipëriaime