/Video/PërpIasje e fortë mes Nokës dhe Fevziut në studio

Video/PërpIasje e fortë mes Nokës dhe Fevziut në studio

Në mbyllje të emisionit “Opinion”, deputeti demokrat Flamur Noka ka patur një debat të ash-për me drejt-uesin e emisionit Blendi Fevziu. Shkak është bërë fakti, që gazetari Fevziu, gjatë një debati me pedagogen Iris Luarasi i ka kërkuar regjisë t’i mbyllë mikrofonin deputetit Noka, duke qenë se ky i fundit nuk e lejuar Luarasin të përfundojë mendimin.

Noka e ka cilësuar këtë veprim, mbyllje të mikrofonit për opozitën, duke u shprehur madje, se gazetari po I bën fresk qeverisë.
“Nuk ja kam fikur opozitës, ja kam fikur Flamur Nokës. Nëse nuk e bën dot diferencën është faji yt, s’është fajim im. Vëre pak mendjen në punë për këtë që të thashë tani”, u shpreh gazetari, duke i kujtuar deputetit Noka se ka 22 vite që e drejton emisionin e tij. “Kam folur për bandltë dhe krimineIë çdo ditë këtu dhe ju nuk keni folur”, u shpreh Fevziu duke kujtuar edhe rastin e videos së Elbasanit. / Opinion.al

Debati i plotë në Opinion, në videon më poshtë: