/VIDEO-FOTO/ ‘Diçka e keqe po vjen’, ja çfarë paralajmërohet pas gjetjes së mostrës

VIDEO-FOTO/ ‘Diçka e keqe po vjen’, ja çfarë paralajmërohet pas gjetjes së mostrës

Banorët kanë mbetur të hutuar dhe po përpiqen të shpjegojnë se çfarë lloj krijese është ajo që u shfaq në plazh.

Kafsha me qime të trasha është shfaqur në ‘San Antonio’ të Filipineve.

Fshatarët thonë se ishin tmerruar kur e panë ‘krijesën’ misterioz 6 metra të gjatë mbi rërën e plazhit, ku ishte hedhur nga valët e oqeanit, pasi ajo kishte ngordhur.

Sipas tyre, krijesa e çuditshme mund të jetë një shenjë e ndonjë ‘ngjarje apokaliptik që është duke ardhur’.

‘Një tërmet i madh po vjen drejt Oriental Mindoro. Krijesa e madhe është shenjë se po vjen diçka e keqe. Ju lutemi, të lutemi për veten’, thotë banori Tam Maling.

Një krijesë e ngjashme ishte paraqitur në ishujt Dinagat, Filipine, shkurtin e kaluar dhe zyrtarët thanë se ishte një balenë e llojit Orca.

Punonjësit qeveritarë nga Zyra për peshkim dhe ujërat në rajonin Mimapora janë duke analizuar mostrat e krijesës së çuditshme, për të caktuar se për çfarë bëhet fjalë.

‘Mostrat e indeve janë dërguar për analiza në laborator dhe do të shohim ADN-në. Tani për tani mund të themi se kemi të bëjmë vetëm me një balenë, pro ende nuk e dimë saktë specien’, tha Vox Krusada nga Zyra për peshkim dhe ujëra.