/Vëllai i Sokol Olldashit reagon ndaj Berishes dhe Bashes: Nuk u kujtuat me vetëdije, ju jeni përgjegjës per…

Vëllai i Sokol Olldashit reagon ndaj Berishes dhe Bashes: Nuk u kujtuat me vetëdije, ju jeni përgjegjës per…

Në 5-vjetorin e ndarjes nga jeta të vëllait, Ardian Olldashi flet pa mëshirë ndaj ish kryeministrin Sali Berisha dhe kreun e PD-së Lulzim Basha.

“Nuk u kujtuat’ me vetëdije për Sokol Olldashin një muaj pasi ishte larguar në kongresin tuaj të rimëkembjes, kujtoheni pesë vjet pa një dite më pas ne luginën tuaj të lotëve, ku prisni që mëshira e kohës, ndoshta kur do jeni zbardhur vetëm nga floket t’ju falë edhe një herë pushtetin që nuk dini ta fitoni’”, shkruan ai ndër të tjera.

Reagimi i plotë:

NE EMER TE TIM VELLAI

„Democrazia e narcizizmit“ e mbarsur me gjeste te bujshme, deklarata boshe, fraza te prera me mase per rrethanat dhe interesat ne rrjetet sociale me bind edhe nje here qe populli shqiptar eshte me i mire se politikanet qe ka. Sidomos e kam fjalen per ate pjese te klases politike qe nuk arriti kurre te ishte opozite. Ne vend qe te ndermerrnin rruge te reja, ndoshta te veshtira dhe te rrezlkshme preferuan te thaheshin, te atrofizoheshin se bashku me partine e tyre.

Koha eshte mesuesi me i mire. Koha po tregon se c‘bene. Si karroca pa kale ne tatepjeten e deshtimit kerkojne te kapen kudo. Kapen tek datat perkujtimore (te gabuara si cdo gje qe bene ne jete)per te mos perfunduar ne faqen qesharake te historise si ata qe shkaterruan, pe.rdhunuan, keqperdoren besimin dhe shpresen e manipuluar te demokrateve te vertete.

Nuk u „kujtuat“ me vetedije per Sokol Olldashin nje muaj pasi ishte larguar ne kongresin tuaj te rimekembjes, kujtoheni pese vjet pa nje dite me pas ne luginen tuaj te loteve, ku prisni qe meshira e kohes, ndoshta kur do jeni zbardhur vetem nga floket t’ju fale edhe nje here pushtetin qe nuk dini ta fitoni.

Ju dhe ipertrofia juaj e Unit jeni pergjegjes historike te kesaj kat.astrofe qe demokratet e vertete nuk ju kishin borxh.