/Tronditëse! Kamera e sigurisë kap krijesën misterioze

Tronditëse! Kamera e sigurisë kap krijesën misterioze

Një krijesë misterioze, që ngjan gjysmë njerëzore dhe gjysmë qen, është kapur nga kamerat e sigurisë pasi kshte mbytur dy qen.

Bisha është filmuar në qytetin Santa Fe në Argjentinë raporton “New York Post”.

Nga pamjet është shkëputur fotoja që juve shikoni. Më herët kjo krijesë e frikshme kishte mbytur një shephard gjerman dhe një pitbull.

Disa e krahasuan gjallesën me një deve, pasi kishte qafë të gjatë dhe kokë të vogël.

Një person që ka parë në foto krijesën deklaroi se “në vitin 2005 pashë një gjallesë si kjo. Ajo po shikonte dhe filloi të ecte drejt meje si kangur”./a.m./noa.al/